مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان:

کنگره تبلیغ در استان سمنان برگزار می‌شود؛ تبیین نقش فعالان فرهنگی

کنگره تبلیغ در استان سمنان برگزار می‌شود؛ تبیین نقش فعالان فرهنگی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام علی شکری در نشستی با روحانیون، علما و مبلغان دینی و فرهنگی شهرستان مهدی‌شهر به میزبانی یک مجتمع فرهنگی در شهمیرزاد با موضوع بررسی مسائل مرتبط با تبلیغ دینی ضمن بیان اینکه نقش روحانیون استان سمنان در مقابله با کرونا بی‌بدیل بود، بیان کرد: این قشر نیز از لحاظ اقتصادی مانند دیگر اقشار جامعه در محدودیت بودند اما شاهد نقش آفرینی بسیار خوب آنان در سطح جامعه بودیم.

وی با بیان اینکه روحانیون در زمینه تجهیزات، جمع آوری کمک‌ها، توصیه به مردم، حتی حضور فیزیکی در ضدعفونی، تهیه اقلام بهداشتی و پرستاری از بیماران، ارتباط با مردم، قرارگاه مردمی مقابله با کرونا، مواسات، تغسیل اموات به شکل جهادی و … اقدام کردند، بیان کرد: روحانیون بدون چشم داشت به واقع توانستند خدمت رسانی کنند.

تبلیغات اسلامی یکی از مهمترین رویش‌های انقلاب

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: اخلاق دارای دو بعد فردی و اجتماعی است و لذا تاکید ویژه‌ای در دین اسلام و روایات درباره روابط اجتماعی وجود دارد که سازنده روابط سیاسی و تشکیل حاکمیت است لذا اگر در زمان حضرت علی (ع)، امت به مسائلش عمل می‌کرد، قطعاً شاهد برخی مسائل نبودیم در نتیجه امروز ما باید به فرمایش امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه داشته باشیم.

شکری در ادامه به اول تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز اطلاع‌رسانی دینی و تبلیغ اشاره کرد و گفت: سازمان تبلیغات اسلامی یکی از مهمترین رویش‌های انقلاب اسلامی است یعنی تصویر روشن گرایانه با هدف تبلیغ و عرضه اندیشه اسلام ناب محمدی (ص) به جامعه انقلابی به خصوص جوانان جویای حقیقت و معرفت شکل‌گرفته است.

وی با بیان اینکه در راستای تبلیغ می‌بایست بیانیه گام دوم را مد نظر قرار داد و کسانی که فعال و کنشگر حوزه فرهنگی هستند را شناخته و با شناخت کامل با باز مهندسی محیط خودمان تأثیرگذار باشیم، بیان کرد: یکی از مسائلی که امروز باید تبیین شود همین رابطه بین امت و امام است که رسالت آن بر عهده دستگاه تبلیغاتی کشور است.

ارتباط با کنشگران اجتماعی و فرهنگی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با بیان اینکه کنگره ملی تبلیغ از سوی این نهاد برای سال آتی پیش بینی شده است، ابراز کرد: در این کنگره به دنبال هم افزایی هستیم و در واقع می‌کوشیم تا ظرفیت‌های بالقوه مردمی و فرهنگی را به بالفعل بدل سازیم تا جبهه فرهنگی شکل گیرد همان چیزی که در فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در چله دوم انقلاب نیز دیده می‌شود یعنی تشکیل هسته‌های مقاومت لذا کنگره ملی تبلیغ با این هدف برگزار می‌شود که به فعالان فرهنگی و اجتماعی نقش دهد.

شکری با تاکید بر اینکه تبلیغ دین باید مردمی شود یعنی هر کسی که دغدغه دینی دارد را وارد میدان مقابله با منکرات و یا ترویج محسنات کرد لیکن این مسئله مهم است که ما بتوانیم این اقدام را در چله دوم انقلاب اسلامی عملیاتی کنیم، گفت: گام دوم انقلاب مبتنی بر تبیین مؤثر و مفید فرمایشات رهبری و امام راحل (ره) است که در آن از نقش مردم، جوانان و جامعه و الگوسازی و فرهنگ سازی در عرصه تبلیغ یادشده تا در عمل به آن بتوانیم زمینه‌ساز ترویج اسلام ناب شویم.

وی گفت: برای نیل به این اهداف کنگره ملی تبلیغ در سه سطح شهرستانی، استانی و ملی برنامه‌ریزی شده که امسال پیش کنگره آن در شهرستان‌ها و استان‌ها برگزار خواهد شد و سال آتی شاهد برگزاری همایش بزرگ ملی تبلیغ خواهیم بود.

شکری با بیان اینکه ۱۵ گروه مخاطب این کنگره خواهند بود، بیان کرد: اساتید و طلاب حوزه علمیه، ائمه جمعه و جماعات، اساتید دانشگاهی، مؤسسه‌های علمی، فعالان دانشگاهی و … در زمره این گروه‌ها هستند که باید از ظرفیت‌های آنان برای تبلیغ دین بهره برد.

اخبار مرتبط

برنامه های فرهنگی در آیین بزرگداشت شهید سلیمانی

جشنواره فرهنگی جامعه القرآن برگزار شد

ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی مهمترین رسالت حوزه فرهنگی است

0 نظر

ارسال نظر

capcha