مردم همیشه برای استقبال از «یاران صادق» گل کاشته‌اند

مردم همیشه برای استقبال از «یاران صادق» گل کاشته‌اند

به گزارش سراج24، «در میان مؤمنان، مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند». این عبارت، ترجمه همان آیه معروفی است که در وصف مؤمنان به‌خصوص شهدا، آن را زیاد شنیده‌ایم. آیه‌ای که در آن، خداوند متعال از عهدی سخن می‌گوید که مؤمنان، صادقانه پای آن ایستادند و برخی این عهد و پیمان را به آخر بردند که تفسیر به «شهادت» شده است؛ بنابراین شهدا «یاران صادق» هستند که تا آخر پای عهد و پیمان خود با خدا ایستادند و جان خود را فدای این عهد و پیمان کردند.

«یاران صادق» هر از چندگاهی میهمان کوچه‌ها و خیابان‌های شهرها هستند، تا غبار از تیرگی‌ها و سیاهی‌ها بزدایند و خونی تازه را در حیات معنوی جامعه به جریان بیاندازند و چه زیبا گفت شهید سید مرتضی آوینی که «اگر شهید نباشد؛ خورشید طلوع نمی‌کند و زمستان سپری نمی‌شود. اگر شهید نباشد؛ چشمه‌های اشک می‌خشکد، قلب‌ها سنگ می‌شود و دیگر نمی‌شکند، و سرنوشت انسان به شب تاریک شقاوت و زمستان سرد قساوت انتها می‌گیرد، و امید صبح و انتظار بهار، در سراب یأس گم می‌شود. اگر شهید نباشد؛ یاد خورشید حق در غروب غرب فراموش می‌گردد، و شیطان، جاودانه کره‌ زمین را تسخیر می‌کند».

مردم همیشه برای استقبال از گل‌های پرپر شده، گل کاشته‌اند؛ چه شهید دفاع مقدس باشد و چه شهید مدافع حرم، فرقی نمی‌کند؛ بلکه مهم، سیل خروشانی است که در خیابان‌ها به راه می‌افتند و اشک‌هایی است که جاری شده و قلب‌هایی است که تازه می‌شوند تا شیطان، جاودانه شهر را تسخیر نکند.

مردم همیشه برای استقبال از «یاران صادق» گل کاشته‌اند

«یاران صادق» هر از چندگاهی میهمان کوچه‌ها و خیابان‌های شهرها هستند، همان‌گونه که سال گذشته در چنین روزی یعنی سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع)، میهمان مردم قدرشناس پایتخت بودند و ۱۳۰ گل پرپر شده، در خیابان انقلاب به‌سوی معراج‌الشهداء، انقلابی به‌پا کردند. و امسال هم اگرچه کاروان شهدا تشییع نمی‌شود؛ اما پیکر مطهر شهید مدافع حرم «جواد الله‌کرم» از شام بلا برگشته است تا برروی دستان مردم عزادار صادق آل محمد (ص) تشییع و خاکسپاری شود و شهر از عطر شهدا محروم نشود.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha