نامه یک سیاهپوست به امام(ره) | شما نشان دادید که بیش از همه به سیاهان اهمیت می‌دهید

نامه یک سیاهپوست به امام(ره) | شما نشان دادید که بیش از همه به سیاهان اهمیت می‌دهید

به گزارش سراج24، این صدای مظلومانه مرد سیاه پوست زیر فشار بیرحمانه زانوی پلیس تنومند نژادپرست آمریکایی (درک شوین) که به سختی می گفت «دارم خفه می شوم نمی توانم نفس بکشم» هرگز شنیده نشد و پلیس مهاجم با خونسردی شرم آورش در حلقه همکاران مراقب او همچنان بر گلوی «جرج فلوید» آنقدر فشار آورد تا مرد گرفتار از نفس افتاد و برای همیشه خاموش شد.

این واقعه دردناک تنها نمونه ای از واقعیتهای تلخ و روزمره ای است که در فرهنگ راستگرایی افراطی ونژادپرستانه بخش قابل توجهی از هیئت حاکمه آمریکا و پلیس این کشور در برخورد با رنگین پوستان به صورت امری عادی و نهادینه شده جریان دارد.

رئیس جمهور کنونی این کشور نماد مدافع این تفکر است و ظلم آشکار و فراگیر نسبت به سیاهان و رنگین پوستان و مهاجران در این کشور حقیقتی غیر قابل انکار است که در سایه تبلیغات کرکننده شعارهای حقوق بشری رسانه های آمریکایی و غربی مانع از شنیدن صدای مظلومیت و دیدن واقعیتهای تلخ جاری در این کشور می شود. اعتراضات گسترده و حوادثی که بواسطه انتشار این صحنه شکارشده توسط یک شهروند آمریکایی اکنون در این کشور شاهد هستیم در واقع پژواک مظلومیت سرکوب شده و خشم فروخفته کسانی است که صدایشان زیر فشار له کننده تبلیغات رسانه های اقلیت سرمایه سالارحاکم این کشور به گوش کسی نمی رسد.

گزارش نامه «آندر رومین» مسلمان سیاه پوست آمریکائی به امام خمینی در ۴۰ سال پیش، که اکنون بعنوان همدردی با معترضان ضد نژادپرستی در آمریکا و سیاه پوستان مظلوم این کشور از مجموعه اسناد آرشیو موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (س) و از سوی پرتال امام‌خمینی (س) منتشر می شود در حقیقت روایتی است صادقانه از آنچه که در جامعه آمریکا نه امروز و چهل سال قبل بلکه به تعبیر نویسنده نامه، از ۴۶۵ سال پیش تاکنون در این کشور نسبت به سیاه پوستان جریان دارد. این نامه نکات جالبی را بازگو می کند و گویی که برای همین امروز با توجه به حوادث اخیر آمریکا نوشته شده است.

اخبار مرتبط

تحریف عقلانیت برای توجیه حماقت قطعنامه 598 چه ربطی به مذاکره دارد؟!

ویژگی‌ها و تفاوت‌های نماینده انقلابی و نماینده‌‌نِما!

مراسم عزاداری شهادت امام سجاد (ع) با حضور رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha