راه حل مشکلات اقتصادی در داخل است نه مذاکره با خارجی‌ها/ قرارگاه خاتم بن‌بست شکن است

راه حل مشکلات اقتصادی در داخل است نه مذاکره با خارجی‌ها/ قرارگاه خاتم بن‌بست شکن است

به گزارش سراج24، سعید محمد دیشب در جمع نخبگان چهارمحال و بختیاری با اشاره به برخی از فعالیت‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا گفت: قرارگاه سعی داشته در موضوعات سازندگی همیشه خط شکن و بن‌بست شکن باشد و عمده فعالیت‌های ما در زمانی اتفاق افتاده که کشور در اوج تحریم قرار داشته است.

 

دستاوردهای امروز قرارگاه خاتم، رویای دیروز ایران بوده است

 

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا، ادامه داد: برخی از دستاوردهای امروز قرارگاه برای ما در گذشته رویا بوده که به برکت زحمات جوانان انقلابی این کشور محقق شده و دشمن را در بسیاری از این حوزه‌ها ناامید کرده‌ایم.

 

محمد با اشاره به صدور بنزین، توضیح داد: امروز علاوه بر تولید بنزین مورد نیاز داخل، بخش زیادی از بنزین کشورهای منطقه را ما تامین می‌کنیم و این افتخار جز با توکل و روحیه خودباوری، شدنی نبود.

 

وی با تاکید بر اینکه مجموعه قرارگاه خاتم الانبیا با هدف ایجاد رفاه تاسیس شد، توضیح داد: قرارگاه برای تحقق ابرپروژه‌های کشور ایجاد شد و در بسیاری از حوزه‌ها خوش درخشید؛ تولید بیش از 40 درصد بنزین کشور، تولید روزانه 150 میلیون متر مکعب گاز شیرین کشور، اجرای 4 هزار کیلومتر از شبکه ریلی کشور، ساخت حدود 50 درصد مخازن سدهای کشور و ساخت 900 کیلومتر آزاد راه تنها بخشی از کارنامه 30 ساله قرارگاه سازندگی خاتم است.

 

بهشت آباد بدون مجوز زیست محیطی اجرایی نخواهد شد

 

محمد در خصوص اجرای طرح تونل انتقال آب بهشت آباد توسط قرارگاه خاتم، توضیح داد: متولی اصلی این پروژه وزارت نیرو می‌باشد که به نظر می‌رسد باید موضوعات مربوط به این پروژه از جمله مشکلات اجتماعی و زیست‌محیطی توسط نمایندگان استان‌های مرتبط با موضوع، فعالانه مورد پیگیری و بررسی قرار گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون دوبار اجرای این پروژه توسط قرارگاه موقتا متوقف شده است، بیان کرد: تا زمانی که دغدغه‌های زیست محیطی و اجتماعی این پروژه حل نشود، قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار این پروژه برای اجرای آن اقدام نخواهد کرد.

 

فرمانده قرارگاه خاتم در این خصوص تشریح کرد: این تونل 65 کیلومتری فقط توسط قرارگاه خاتم اجرا خواهد شد. من پیشنهاد می‌کنم معتمدین و نخبگانی از سه استان مرتبط با این پروژه با هم جلسات مشترکی را طراحی کنند و با نگاه علمی و دقیق ابعاد موضوع را بررسی کنند و نتیجه را به قرارگاه و مردم برای پیگیری ابلاغ کنند.

 

اگر کارشناسان اجرای بهشت آباد را تایید نکنند، برای همیشه کارگاه را تعطیل می‌کنم

 

محمد با تاکید بر عدم اجرای طرح بهشت آباد بدون نظر کارشناسان سه استان مرتبط با این طرح، اظهار کرد: مردم اطمینان خاطر داشته باشند که تا زمانی که نتیجه کار کارشناسانه نخبگان سه استان اعلام نشود هیچ حرکتی صورت نخواهد گرفت و اگر کارشناسان اعلام کنند این تونل نباید اجرا شود، کارگاه را برای همیشه تعطیل خواهیم کرد.

 

وی با بیان اینکه آمار بیکاری این استان بسیار بالاست و این زیبنده چهارمحال و بختیاری نیست، اعلام کرد: قرارگاه آمادگی دارد طرح‌های مختلفی در این استان را فعال کند که این همکاری نمایندگان و نخبگان استان را می‌طلبد که کمک کنند برای توسعه استان و اشتغال جوانان قدمی برداریم و ما امروز از بیکاری جوانان تحصیل کرده و توانمند شرمنده‌ایم.

 

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا توضیح داد: ما مسؤولان باید باور کنیم که راه حل مشکلات اقتصادی و اشتغال در داخل کشور است و برای حل این مشکلات به بیرون و مذاکره با خارج امید نداشته باشیم.

 

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha