طلاب جهادی به دستور ولی امر مسلمین تغسیل اموات کرونایی را انجام دادند

طلاب جهادی به دستور ولی امر مسلمین تغسیل اموات کرونایی را انجام دادند

به گزارش سراج24، حجت الاسلام عبدالرضا محمودی، ظهر امروز (یکشنبه) در جلسه تجلیل از طلاب خواهر غسل‌دهنده اموات کرونایی که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) شیراز برگزار شد، اظهار داشت: امیدواریم بزرگداشت چنین برنامه‌هایی موجبات تقویت ارزش‌ها و آرمان‌هایی که خاستگاه آن قرآن و اهل بیت (ع) است، قرار گیرد.

وی در ادامه یکی از مظاهر جمال انسانیت را ایثار دانست و اضافه کرد: واژه ایثار و فرهنگ آن که به معنای اولویت و تقدم دیگران بر خود است، خوشبختانه در ساحت معارف اسلامی جایگاه رفیعی دارد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس با بیان اینکه در آیات و روایت پیرامون ایثار تاکید بسیاری شده است، عنوان کرد: در پنج جای قرآن سخن از ایثار به میان آمده است، که نمونه بارز آن آیه هشتم سوره انسان است، همچنین ترور پیامبر (ص) توسط قریش و خوابیدن حضرت علی (ع) به جای حضرت از دیگر نمونه‌های آن است.

وی شیوع بیماری کرونا را نوعی بلا دانست و مطرح کرد: مدیریت نور کشتی انقلاب اسلامی، رهبر معظم انقلاب اسلامی و تمکین و پیروی امت ایشان، تهدیدی را که می‌توانست یک جامعه را تحت الشعاع خود قرار دهد را به یک فرصت تبدیل کرد.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی افزود: جامعه‌ای هستیم از سوی عموم جامعه بین الملل در تحریم به سر می‌برد در فضای شیوع بیماری قرار گرفت، ولی فضایی از ایثار و از از خودگذشتگی را شاهد بودیم و هنوز نیز هستیم، علی‌رغم محدودیت‌هایی که ایجاد شد و مشکلات اقتصادی که وجود داشته آن چیزی که وجود داشت در سفره همه قرار گرفت.

وی ضمن قدردانی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و بخش سلامت استان به دلیل انجام رسالت خود در دوره شیوع بیماری کرونا، یادآورد شد: علاوه بر این با تدبیر نماینده، ولی فقیه در فارس، ستادی تشکیل شد و ۶ کارگروه در ذیل آن شکل گرفت که یکی از آن‌ها کارگروه روحانیت و حوزه بود.

مدیر حوزه علمیه خواهران فارس به نخستین وظیفه کارگروه روحانیت و حوزه اشاره کرد و بیان داشت: تغسیل و تدفین اموات کرونایی از جمله وظایف مهم این کارگروه بود که توسط طلاب ایثارگر و جهادگر انجام شد.

وی گفت: در اوایل شیوع کرونا که برنامه‌ای برای تغسیل اموات کرونایی نبود تدفین و تیمم به گونه‌ای بود که به صورت دست و پاشکسته انجام می‌شد حتی آن افرادی که وظیفه تدفین و تغسیل را با دریافت مزد برعهده داشتند، به دلیل ترسی که وجود آنان را فرا گرفته بود حاضر به این کار نشدند، اما طلاب جهادی با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی شأن اموات مسلمان را حفظ کردند و با رعایت مسائل بهداشتی و شرعی تمام مراحل تدفین و تغسیل را انجام دادند.

حجت الاسلام محمودی در پایان ابراز کرد: فتوت و مروت خواهران طلبه جهادی در این عرصه شاخص این عمل واقع شد و بغض اجتماعی را برطرف کرد.

اخبار مرتبط

اولین جلسه توجیهی بانوان رابط نواحی برگزار شد

پساکرونا فصل خدمت‌رسانی اجتماعی مساجد است

بخشش اجاره‌بهای موقوفات به همت اهالی مسجد چهارسوق

0 نظر

ارسال نظر

capcha