انتشار زندگی‌نامه سردار شهید سیدمهدی لاجوردی در حکایت «روزهای لاجوردی»

انتشار زندگی‌نامه سردار شهید سیدمهدی لاجوردی در حکایت «روزهای لاجوردی»

به گزارش سراج24، حکایت «روزهای لاجوردی»، زندگی‌نامه سردار شهید سید مهدی لاجوردی، فرمانده گردان زرهی امام سجاد (ع) لشکر ۲۷ محمد‌ رسول ‌الله (ص) در ۳۱۹ صفحه مننتشر شد.

این کتاب بیست و هفتمین کتاب از مجموعه بیست و هفتی‌‌ها به قلم «مریم عرفانیان» است که بر اساس مصاحبه‌هایی که با خانواده و دوستان و هم رزمان شهید با بیانی روان و صمیمی انجام شده، می‌‌پردازد.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«هیکل سیدمهدی درشت بود و دستش سنگین. وقتی عصبانی می‏شد، همه چیز را تار و مار می‏‌کرد. اما از وقتی وارد جنگ شده بود، توبه کرد. عصبانی که می‏شد، خودش را به در و دیوار می‏زد و می‌گفت: «منو عصبانی نکنین، من توبه کردم.» حالا چنین آدمی ‏با سر و وضعی آشفته از عملیاتِ خیبر برگشته بود و یک عده با دیدن حالِ او و دوستانش حرفی را به زبان آورده بودند که نباید می‌‏گفتند. سیدمهدی بی‏‌اعتنا به اطرافش پیش می‏‌آمد. بندهای پوتین خاک‏ آلودش باز بود. پیراهنش روی شلوارش افتاده و کثیف بود. چهره‌اش‌ عرق‌ کرده‌ و‌ موهایش‌ چسبیده‌ بود به‌پیشانی‌‌اش‌‌.

-‏ وااای! سید الآن به‏م‏ ریخته. اگه جوونا دوباره متلک بگن، ممکنه قاطی کنه.

عمار این حرف را زیر لب گفت و به جوان‏‌ها نگاه کرد. جوان‌‏ها از متلکی که گفته بودند، می‌‏خندیدند ...»

علاقه‌مندان می‌توانند کتاب حاضر را با ۱۰ درصد تخفیف به قیمت ۲۷هزار تومان فقط تا روز ۲۹خردادماه از نشر ۲۷ بعثت تهیه و مطالعه کنند.

اخبار مرتبط

«سربلند» روایت کودکی تا شهادت شهید حججی به چاپ چهلم رسید

آغاز ششمین مرحله از مسابقات کتابخوانی هشت بهشت

کتاب «غبار صحرا» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha