"طرح کنترل جمعیت" نتیجۀ تبعیت از الگوی توسعۀ غربی و سرمایه‌سالاری بود

"طرح کنترل جمعیت" نتیجۀ تبعیت از الگوی توسعۀ غربی و سرمایه‌سالاری بود

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی میرباقری استاد حوزه علمیه قم در بیانی با اشاره تهدیدات طرح کنترل جمعیت گفت: وقتی در کشور حدوداً سال 1370 طرح کنترل جمعیت مطرح شد، به شدّت با این طرح مخالف بودم، گفتم که این یک زنجیره است؛ یا همۀ این بسته را با هم قبول کنید، یا اگر قبول ندارید از اول رد کنید.

وی افزود: وقتی غربی‌ها می‌گویند کنترل جمعیت، اولین نسخه‌ای که برای این کار می‌دهند، بالا رفتن سن ازدواج است؛ چون می‌گویند بیشتر بچه‌ها برای دوره جوانی هستند، اگر سن ازدواج را 10 سال بالا بردیم، 50 درصد مشکل جمعیت را حل کردیم. چگونه سن ازدواج را بالا می‌برند؟ بلافاصله می‌گویند زنان را به تحصیل دعوت کنید؛ یعنی تحصیل به جای خانه‌داری برای زنان اصل بشود.

این استاد اخلاق تصریح کرد: من با تحصیل مخالف نیستم اما نه در حوزه سرمایه‌داری. حالا زنان تا سن 25 سالگی و آقایان هم تا سن 30 سالگی درس خواندند، سن ازدواج 10 سال بالا رفت، بعد چه می‌شود؟ غریزه‌شان را چطور کنترل می‌کنند؟ خیلی راحت می‌گویند دوست‌یابی. دوست‌یابی که با اخلاق ما نمی‌سازد، می‌گویند از طریق هنر آن را درست می‌کنیم، هرچه سریال پخش کردند در آن دوست‌یابی، عشق‌های کاذب و چند طرفه.

وی تأکید کرد: کنترل جمعیت نتیجۀ تبعیت از الگوی توسعۀ غربی و الگوی سرمایه‌سالاری بود. آنها که در دوران جنگ تحمیلی به ما «نخ بخیه» هم نمی‌دادند، بخش زیادی از هزینه‌های کنترل جمعیت را به عهده گرفتند.

اخبار مرتبط

چهارمین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 87

سومین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 86

برگزیده ی نخستین مسابقه مجله خوانی سراج24 مشخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha