مالزی هم از اعزام زائرانش به حج تمتع امسال انصراف داد

مالزی هم از اعزام زائرانش به حج تمتع امسال انصراف داد

به گزارش سراج24، با شیوع کرونا در جهان، دولت مالزی هم از حضور در حج تمتع امسال انصراف داد.

این امر در حالی است دولت مالزی برای ۳۱ هزار و‌۶۰۰ نفر از زائران حج تمتع سال ۱۴۴۱ قمری از این کشور  پس از درخواست عربستان مبنی بر عدم برنامه‌ریزی کشورهای اسلامی برای حج تمتع امسال، همچنان به منظور آماده‌سازی زائران خانه خدا در تلاش بود و اقدامات آموزشی زائران طبق روال سال‌های گذشته را انجام داد.

اما با توجه به ادامه شیوع کرونا در جهان و نامشخص بودن حفظ سلامت زائران در حج‌تمتع، دولت مالزی اعلام کرد که امسال حج تمتع را لغو ‌می‌کند. به طوری که وزیر دینی مالزی از تصمیم این کشور به منظور لغو حج تمتع خبر داده و گفته است: با توجه به شیوع کرونا و نبود واکسن آن، شهروندان مالزیایی برای تشرف به حج تمتع به عربستان سفر نمی‌کنند.

البته با توجه به تعداد بالای متقاضیان‌حج تمتع در مالزی، بر اساس بیانیه شورای حج مالزی، با سهمیه در نظر گرفته شده برای مالزی، تا حدود ۲۰ سال آینده زائران این کشور برای تشرف به این سفر معنوی در صف انتظار خواهند بود.

به گزارش فارس، پیش از این سنگاپور، تایلند، اندونزی و هند از حضور در مناسک حج تمتع سال جاری انصراف داده بودند. همچنین پادشاهی عربستان نیز برای نخستین بار برای لغو حج تمتع امسال جلسه برگزار می‌کند و قرار است هفته جاری وضعیت حج تمتع به صورت رسمی اعلام شود.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha