هیچ مسئله‌ای به اندازه سبک زندگی ایرانی اسلامی اهمیت ندارد

هیچ مسئله‌ای به اندازه سبک زندگی ایرانی اسلامی اهمیت ندارد

به گزارش سراج24، غلامرضا منتظری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که مجلس جدید باید روی آن کار کند، مسئله سبک زندگی است؛ تأکید کرد: امروز هیچ مسئله‌ای مهم‌‎تر از سبک زندگی نیست.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری چندی پیش در خراسان شمالی مؤلفه‌های سبک زندگی ایرانی اسلامی را برشمردند، افزود: همواره در خصوص این مسئله مهم فقط همایش‌ها برگزار شده در حالیکه ما باید این مفهوم را از حالت نظری و تئوری به صورت عملی در زندگی خود پیاده کنیم.

وی ادامه داد: تا زمانی که نوع نگاه در زندگی فردی و اجتماعی شکل نگیرد، مسیر زندگی به جایی که افکار به آن سمت می‌رود، هدایت خواهد شد. لذا اگر امروز از جوانان درباره سبک زندگی سئوالی شود، پاسخ روشنی نخواهند داشت.

منتظری تصریح کرد: اگر سبک زندگی ایرانی اسلامی معیار قرار گیرد، خانواده معنا و مفهوم خود را پیدا می‌کند و دستگاه‌های فرهنگی برای تبیین شاخصه‌‎های این مهم باید  گام بردارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با استناد به فرمایشات مقام معظم رهبری، اضافه کرد: مبنای همه خوشبختی‌ها و بدبختی‌ها، فرهنگ است و باید برای سبک زندگی و تحکیم بنیان خانواده و اختصاص سرانه به حوزه فرهنگ به صورت جدی عمل کرد.

اخبار مرتبط

ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی مهمترین رسالت حوزه فرهنگی است

دوره مجازی آموزش سبک زندگی اسلامی

بیش از پنج هزار بانوی جانباز در کشور داریم

0 نظر

ارسال نظر

capcha