حذف برباد رفته از HBO MAX/ فیلمی که نژادپرستی را حتی در اسکار نشان داد

حذف برباد رفته از HBO MAX/ فیلمی که نژادپرستی را حتی در اسکار نشان داد

به گزارش سراج24، به نقل از هالیوود ریپورتر، بعد از گسترش اعتراضات علیه تبعیض نژادی به دلیل قتل وحشیانه جورج فلوید، «جان ریدلی» نویسنده فیلم 12 سال بردگی  از سرویس HBO MAX تقاضا کرد که این فیلم را به دلیل ارجاعات نژادپرستانه حذف کند.

بعد از این تقاضای وی که در روزنامه  لس‌آنجلس تایمز منتشر شد سرویس HBO MAX این فیلم را حذف کرد. البته این رسانه ویدئویی نیز بعد از این موضوع توسط سخنگوی آن بیان کرد که فیلم برباد رفته محصول آن زمان است و متأسفانه تصاویر برخی از تعصبات قومی و قبیله‌ای را نمایش داده که در آن زمان رایج بوده است. این برخوردها چه در آن زمان و چه در زمان فعلی اشتباه است. بنابراین تصمیم گرفتیم که نمایش آن را فعلاً تا زمانی که توضیحات آن را بیان نکنیم متوقف کنیم زیرا به نوعی بی‌مسئولیتی خواهد بود. این ارجاع‌ها حتماً بر خلاف ارزش‌های کمپانی برادران وارنر است، بنابراین این فیلم با برخی توضیحات درباره محتوای تاریخی آن دوباره به سرویس HBO Max بازمی‌گردد اما به همان شکل اصلی‌ آن نمایش داده می‌شود چرا که در غیر این صورت گویی ادعا می‌کنیم که این تعصب‌های نژادی هیچ‌گاه وجود نداشته است. اگر بخواهیم فیلم‌های عادلانه‌تر و فراگیرتری بسازیم در ابتدا باید تاریخمان را بشناسیم و آن را درک کنیم.

فیلم برباد رفته در 4 ساعت در سال 1939 ساخته و اکران شده است. این فیلم توانست چهار اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین نقش اول زن برای «ویوین لی» و بهترین نقش مکمل زن برای «هتی مک‌دنیل» را ‌به‌دست آورد.

«هتی مک‌دنیل» اولین بازیگر زن سیاه‌پوستی بود که توانست جایزه اسکار بازیگری کسب کند اما به دلیل جداسازی نژادی در مراسم اعطای جایزه اسکار، ناگزیر بود دور از سایر عوامل فیلم «بر باد رفته» و در عقب سالن مراسم اسکار بنشیند.

اخبار مرتبط

«نمی‌توانم نفس بکشم»+عکس

تولید انیمیشن جدید ضد نژادپرستی در سازمان اوج+ تصاویر

افزایش حملات اسلام ستیزان علیه مسلمانان انگلیس در فضای مجازی

0 نظر

ارسال نظر

capcha