تخریب‌چی ۱۸ ساله گردان انصارالرسول(ص)چه کسی بود؟+وصیت نامه

تخریب‌چی ۱۸ ساله گردان انصارالرسول(ص)چه کسی بود؟+وصیت نامه

به گزارش سراج24، پاسدار شهید رضا عزیزی علویجه در سال 1343 در شمیرانات تهران به دنیا آمد. پس از دوران کودکی، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در ادامه زندگی پرافتخارش در پل سیمان شهر ری گذراند. از کودکی به پدر خود در تأمین مخارج زندگی کمک می‌کرد و در دوران تحصیل بسیار پرتحرک و فعال بود. هم درس می‌خواند و هم کار می‌کرد.

از کودکی دارای احساسات ظریف مذهبی بود و با اینکه هنگام شهادت 18 سال بیشتر نداشت ولی دارای سابقه درخشان در زمینه فعالیت‌های مذهبی و اجتماعی حتی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بود. شب‌زنده‌داری، خواندن نماز شب، شرکت در تمامی مراسم‌های دعا به ویژه دعای کمیل و توسل و شرکت در نماز جمعه از خصوصیات فردی او بود.

 از خصوصیات عالی دیگر او تواضع و فروتنی، ساده‌پوشی، مخالفت با هوای نفس و ضدیت با حب دنیا و ایثار و از خودگذشتگی بود. بارها خون خود را داوطلبانه به مجروحان جنگی اهدا کرد. در فعالیت‌های قرآن بسیار فعال بود و با آن انس بسیار داشت؛ به طوری که بعضی از دوستانش به او لقب کلید قرآن داده بودند. گریه‌های نیمه شب و سجده‌های طولانی او تبلور خودسازی چند ساله این شهید معظم است.

از جمله فعالیت‌های شهید قبل از انقلاب، تحصیلات علوم دینی در یکی از حوزه‌های دینی شهر ری، عضویت و فعالیت در انجمن‌های اسلامی، شرکت در دیگر کلاس‌های مذهبی، شرکت در تظاهرات امت مسلمان، پخش اعلامیه‌های امام خمینی و روحانیت مبارز و نوشتن شعارهای اسلامی بر روی دیوارهای شهر بود.  با بعضی از انتشارات شهر قم نیز رابطه داشت و نشریات اسلامی دریافت می‌کرد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حضور دائمی او در کلیه صحنه‌ها به چشم می‌خورد. از همان اوایل تشکیل بسیج وارد این نهاد شد و در بسیج ناحیه 5 فعالیت‌های فرهنگی خود را ادامه داد. در مدت فعالیت خود در بسیج مستضعفین با بیشتر ارگان‌های شهر در ارتباط بود و از امکانات تبلیغی آن‌ها جهت امور فرهنگی مسجد جامع استفاده می‌کرد. در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و خبرگان شرکت فعال داشت و در مبارزه با گروه‌های محارب و افشای آن‌ها نقش موثری داشت. در جهت پایه ریزی و محکم کردن جلسه، درس اخلاق تدریس می‌کرد.

 مراسم دعای توسل در کوی منصوریه شهر ری به پیشنهاد و همت والای شهید عزیزی به پا شد و به طور مرتب ادامه دارد. در تمام مراسم‌ها شهدا به نحو احسن فعالیت می‌کرد. به همراه دوستانش به دیدن خانواده شهدا می‌رفت. در کلاس‌های عقیدتی زیادی شرکت کرد از جمله دوره عقیدتی پادگان امام حسین علیه السلام، کلاس اخلاق حاج آقا مجتبی تهرانی و دوره عقیدتی سپاه در دانشگاه تهران.

 شهید رضا عزیزی در محل تحصیل خود نیز از فعالیت غافل نبود. عضو انجمن اسلامی دبیرستان ابن سینا بود، سپس به کمک مربیان امور تربیتی انجمن اسلامی دبیرستان شهید مظلوم را بنیان‌گذاری کرد و به کتابخانه آن سامان بخشید. در کانون اسلامی مالک اشتر و کتابخانه آن نیز فعالیت می‌کرد. در سال 58 در برپایی نمایشگاه عکس شهدا در یکی از دانشگاه‌های کشور سهم عمده داشت.

اخبار مرتبط

قصه‌های خانم مربی در لایوهای اینستاگرامی

بیانیه مهم هیأت‌های سراسر کشور در آستانه ماه محرم

فصل دوم ایستگاه انقلاب /قسمت هشتم

0 نظر

ارسال نظر

capcha