آمریکا فروپاشیده است/ با اعزام نفتکش‌ها به ونزوئلا مشق اقتدار کردیم

آمریکا فروپاشیده است/ با اعزام نفتکش‌ها به ونزوئلا مشق اقتدار کردیم

به گزارش سراج24، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین (ع) اظهار داشت: این دانشگاه به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی، محل تولد یک سپاهی است و جایی است که شخصیت، روح، معرفت و دانش پاسداران جوان شکل می‌گیرد.

وی ادامه داد: اینجا نقطه ورود جوانان ما به محیطی است که اتصال به بهشت دارد؛ اینجا جز‌ تعلیم‌ احکام جهاد و روش شمشیر زدن در راه خدا و‌ رعایت حلال و حرام و‌ جز‌ موعظه و اخلاق چیزی وجود ندارد و اینجا خداوند به زیبایی پرستش می‌شود.

فرمانده کل سپاه افزود: پاسداران در اینجا شرف پاسداری می‌آموزند و هر کس به اینجا می‌آید، احرام می‌بندد؛ لذا اینجا مرکز‌ توجه سپاه پاسداران است؛ بنابراین‌، اینجا همیشه بهترین و‌ کارآزموده‌ترین فرماندهان انتخاب می‌شوند و این‌ها برگزیدگان و اسوه و الگو و محبوب و دلربا و بر قلب‌ها حاکم هستند.

حاج علی فضلی علَم فضیلت‌های ما و بیرق کرامت ما است

سرلشکر سلامی در ادامه به ویژگی‌های اخلاقی سردار فضلی اشاره و بیان کرد: روح بلند، بی ریایی، توکل، ازخودگذشتگی از آبرو‌گذشتن خصلت‌های یادگار پرافتخار و اسوه ماندگار دفاع مقدس، سردار «حاج علی فضلی» است.

وی اضافه کرد: علی علَم فضیلت‌های ما و بیرق کرامت ما است نه بیرق‌دار؛ علی طی‌کننده راه نیست‌، بلکه مثل حاج قاسم‌، «مکتب» است؛ او تندیس زنده درخشش‌ها فضائل و کمالات است؛ مردی که همه میدان‌های جنگ از جنوب تا شما در کردستان، هشت سال یادآور پیکار و جانبازی‌های او است. او‌ متواضع، اصیل، شریف، مطیع محض امر ولی و در این قامت برجسته، مشعل علامت و ستاره است.

فرمانده کل سپاه گفت: دوست داشتیم این راه را حاج علی ادامه دهد، اما به واسطه کسالتی که دارد، قدری از کار‌های اجرایی او را کاهش دهیم تا سلامت خود را بازیابد؛ البته او جانشین سردار «نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه خواهد شد و این دانشگاه هم از این مشعل استفاده خواهد کرد.

سرلشکر سلامی درخصوص سردار «اباذری» جانشین فرمانده سابق دانشگاه افسری امام حسین (ع) نیز اظهار داشت: سردار اباذری مسئولیت یگان رزمی حمله‌کننده به اسکله‌های نفتی عراق را برعهده داشت و ابتکار عمل نقطه کانونی او است؛ علاوه بر این، چابکی، سخت‌کوشی، ولایت‌پذیری، هجرت و جهاد نیز از دیگر خصوصیات اباذری است و ایشان مجدداً در نیروی دریایی به خدمت ادامه خواهد داد.

وی همچنین درباره فرمانده جدید دانشگاه افسری امام حسین (ع) بیان کرد: سردار غلامی هم در سپاه به تقوا، اخلاص و سختکوشی شهره است؛ لذا امیدواریم وی که پرچم این دانشگاه را به دست می‌گیرد، این راه را با قوت و جدیت ادامه دهد.

آمریکا فروپاشیده است

فرمانده کل سپاه در ادامه گفت: ما برای پاسداری از انقلابی زنده که در حال شکستن کمر دشمنان است، آماده می‌شویم. به فضل الهی امروز شاهد زوال زودرس و شتابدار دشمنان بزرگ‌مان به‌خصوص آمریکا هستیم. اگر دامنه جنایت‌های او در جهان آشکار و در آمریکا مخفی بود، چهره جنایات آن‌ها امروز در آمریکا هم محسوس است؛ به نحوی که ملت آمریکا مجبور شده‌اند که پرچم آمریکا را آتش بزنند.

سردار سلامی افزود: این روز‌ها جهان به سرعت در حال تغییر است و همه نماد‌هایی که آمریکا خود آن‌ها را معرفی می‌کرد و تصویری غیر واقعی به جهان ارائه می‌داد در حال سقوط هستند. آمریکا در حال پاره پاره کردن تصویری است که از خود ساخته بود و در حال چنگ زدن به آن تصویر غیر واقعی است که از خود ساخته بود.

وی ادامه داد: آمریکا با مفاهیمی زیبا خود را معرفی می‌کرد، اما آن واقعیت‌های دردآلود جامعه آمریکا زیر معانی این مفاهیم مخفی مانده در حال آشکار شدن است. آن‌ها خود را مهد آزادی، اقتدار و حقوق بشر می‌دانستند، اما همه این نماد‌ها فرو ریخت و تمام این معانی رنگ باخت.

فرمانده کل سپاه افزود: امروز چهره آمریکا مانند چهره چرک‌آلودی است که شکسته است. آمریکا فروپاشیده است؛ چون قوه مرکزی تدبیرش دیگر ناتوان است. وقتی حکمت به قدرت متصل نیست، قدرت عکس خود عمل می‌کند. این چیزی جز افزایش نفرت بیشتر و شلوغ شدن خیابان‌ها نخواهد داشت. هر چیزی که با آن می‌خواستند ما را با آن تمسخر کنند و انقلاب ما را با آن بکشنند در مورد خودشان در حال اجرا شدن است.

سرلشکر سلامی گفت: به اراده الهی و تدبیر رهبرمان، ما از شرایط تحریم گذشتیم، ولی دشمنان ماندند و غرق شدند. آمریکا ناتوان از مهار کرونا در بدترین شرایط اقتصادی است؛ اما در ایران عزیز هم رهبری بزرگمان در مقابله با کرونا درخشیدند.

وی اضافه کرد: رزمایش کمک مومنانه اجازه نداد که یک بیمار رها شده در کشورمان وجود داشته باشد و اسلام نشان داد که نسخه سعادت بشر در گرو عبودیت خداوند است. این درحالی است که دو حزب حاکم در آمریکا مثل کوکا و پپسی می‌خواهند جهان را تحت تأثیر خود قرار دهند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: ما مشق اقتدار کردیم و بزرگترین رزمایش اقتدار ما تحمیل اراده ما و حرکت کشتی‌های ما در دریا‌های آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود. امروز ملت ایران در اوج اقتدار و عزت، مشکلات را پشت سر می‌گذارد. مشکلات ذیل اراده و ایمان این ملت قابل حل شدن هستند و ما به‌عنوان پاسدار انقلاب برای حل مشکلات به همراه بسیج آماده هستیم.

سرلشکر سلامی تأکید کرد: پاسداران تعلیم‌دیده در این دانشگاه باید قادر به تعقیب دشمنان در دوردست‌ها باشند.

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha