کمک مومنانه| از اهدای 1000 بسته معیشتی از سوی هلال احمر گیلان تا توزیع 13 هزار غذای گرم میان نیازمندان

کمک مومنانه| از اهدای 1000 بسته معیشتی از سوی هلال احمر گیلان تا توزیع 13 هزار غذای گرم میان نیازمندان

به گزارش سراج24، رزمایش «کمک مومنانه» در حالی فاز سوم خود را در اکثر استان های کشور به پایان رسانده و وارد فاز چهارم شده است که تنور کمک های مردم و گروه های جهادی به نیازمندان آسیب دیده از تبعات ویروس کرونا همچنان داغ است. گام هایی که همچنان به رغم گذشت چندین هفته از آغاز این رزمایش همچنان از پای ننشسته و مانند همان روزهای اول در صحنه یاری رساندن به همنوعان خود در حال خدمتند. گزارش خبرنگاران فارس از کشور حاکی از این است که این کمک ها امروز نیز ادامه داشته است.

 

کمک ۴۵۰ میلیون تومانی  دانش‌آموزان و فرهنگیان مدارس

احمد اسکندری‌نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: پویش کمک‌های مومنانه  پس از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر مواسات و همدلی مومنانه و یاری اقشار آسیب‌پذیر جامعه در پی شیوع کرونا و با هدف جمع‌آوری هدایای فرهنگیان و دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها و کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت استان در ماه مبارک رمضان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از موسسان مدارس غیردولتی استان خاطر نشان کرد: دو هزار و ۵۶۹ بسته حمایتی شامل برنج، روغن، کنسرو ماهی و رب گوجه به ارزش ۲۴۹ هزار تومان به همت مدارس غیردولتی و هیئت امنایی بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت شهرستان‌ها و مناطق استان در حال توزیع است.

اسکندر‌ی‌نسب از کمک ۴۵۰ میلیون تومانی  دانش‌آموزان و فرهنگیان مدارس دولتی استان در طرح رزمایش همدلی و کمک مومنانه با همکاری بسیج فرهنگیان و دانش‌آموزی استان نیز خبر داد.

 

توزیع 13 هزار غذای گرم میان نیازمندان

حجت‌الاسلام احمد حاتمیان مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان ظهر امروز در جلسه شورای هیئات مذهبی کردستان گفت: از منظر دین بسیاری از فعالیت‌ها جنبه فردی و خصوصی دارد و بسیاری از تعالیم ما به رشد افراد و زمینه سازی برای تعالی فرد اشاره می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بخش عظیمی از آموزه‌های دینی و اسلامی ما ماهیت و هویت اجتماعی دارند، افزود: اگر اجتماعات و همدلی و همکاری مردم نباشد بسیاری از فرامین و آموز‌های دینی بر زمین می‌ماند.

وی خاطرنشان کرد: در ماههای اخیر به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا گرپه بسیاری از برناتمه‌های اجتماعی و برنامه‌های تعاملی مانند برپایی نمازجماعت و عبادات جمعی تعطیل شد اما افرادی در قالب فعالیت فردی بخشی از این خلاء‌ها را با کمک به دیگران جبران کردند.

حاتمیان عنوان کرد: نقش‌آفرینی هیئات مذهبی عمدتا رویکرد اجتماعی دارد و براساس نگرش‌های اجتماعی و رویکردهای عمومی و فراگیر حرکت می‌کنند و براین اساس با توجه به تعطیلی مجالس و اجتماعات اما هیئات مذهبی در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا و کمک به اقشار آسیب‌پذیر اقدامات ارزشمندی انجام دادند.

وی هیئات مذهبی را به عنوان پیشگامان اهل بیت دانست و گفت: باید کردار و منش اجتماعی آنها به گونه ای باشد که الگوی مردم جامعه باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: کارکرد هیئات مذهبی به گونه‌ای است که می‌توانند از طلاق پیشگیری کنندد و همچنین به تحکیم بنیان خانواده، رفع اختلافات و اندیشه و نظرها بپردازند.

نورعلی خزاعی، رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان نیز در این جلسه اعلام کرد: با شیوع ویروس کرونا هیئات مذهبی استان در همان ایام ماه رجب و اوایل ماه شعبان اقدام به تهیه و توزیع ماسک رایگان و همچنین ضدعفونی معابر و محلات و اماکن عمومی کردند.

وی افزود: اطلاع‌رسانی، توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی نیز از دیگر اقدامات هیئات مذهبی استان بود که در ایام کرونا انجام شد.

خزاعی خاطرنشان کرد: در ایام شیوع کرونا تاکنون به همت شورای هیئات مذهبی کردستان و با همراهی مردم و خیرین چهار هزار بسته معیشتی، 13 هزار غذای گرم و 5 هزار ماسک رایگان در سطح استان توزیع شده است.

وی برپایی 24 ایستگاه ثابت و سیار سلامت در سطح استان را از دیگر اقدامات انجام شده توسط هیئات مذهبی استان برشمرد.

اخبار مرتبط

مسابقه دل‌نوشته به یاد شهید «محسن فخری‌زاده» برگزار می شود

برنامه های فرهنگی در آیین بزرگداشت شهید سلیمانی

بسیج از کجا آمد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha