سازمان تبلیغات برای بانوان فعال فرهنگی دوره‌های مجازی برگزار می‌کند

سازمان تبلیغات برای بانوان فعال فرهنگی دوره‌های مجازی برگزار می‌کند

 

به گزارش سراج24، اولین دوره آموزش مجازی "زنان و خانواده تمدن‌ساز در نهضت پیشرفت" به همت اداره کل امور بانوان سازمان تبلیغات اسلامی آغاز شده است.

عاطفه سعیدی‌نژاد مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم درباره این طرح گفت: مخاطبان این دوره شامل بانوان فعال فرهنگی، مدیران عامل سازمان‌های مردمی محله‌محور، دانشجویان و زنان فعال خانه‌دارند که بر اساس طیف‌های مختلف در این دوره حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: در این دوره، برنامه‌ریزی لازم به‌منظور حضور تخصصی نخبگان فرهنگی با رویکرد‌های بومی‌ پیش‌بینی شده است که استان اصفهان به عنوان استان آغازکننده طرح در هر دو حوزه مخاطب عمومی و تخصصی فعالیتش را آغاز کرده است.هماهنگی لازم به منظور آغاز دوره در استان‌های بوشهر و تهران نیز انجام شده و دوره مذکور از سوم تیرماه در این استان‌ها برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغی بانوان سازمان تبلیغات یادآور شد: در اولین دوره آموزش مجازی زنان و خانواده تمدن‌ساز در نهضت پیشرفت، موضوعاتی از قبیل تفکر انقلابی، انسان انقلابی در عصر حاضر و چگونگی طراحی اقدامات فرهنگی تبلیغ‌محور با توجه به طرح آمایش سرزمینی استان، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سعیدی‌نژاد درباره محورهای این طرح گفت: محور‌های دوره، ناظر به موضوعات مرتبط با تمدن اسلامی و نهضت پیشرفت و نقش اثرگذاری زنان در این حوزه‌ها است؛ بدین معنی که شاکله‌های مفهومی مرتبط با نهضت پیشرفت، احصاء دروس اساتید در حوزه‌های خانواده، آسیب‌های اجتماعی، فعالیت‌های اجتماعی و غیره با روح کلی نهضت پیشرفت و رسیدن به زن تمدن‌ساز تدوین شده است. در این محور‌ها تلاش شده با  نگاه مبتنی بر آمایش سرزمینی  اصلی‌ترین رئوس فعالیت‌های نهادهای فرهنگی در استان‌ها احصاء و محتوای مناسب با آن تدوین شود.

گفتنی است، اولین دوره آموزش مجازی زنان و خانواده تمدن‌ساز در نهضت پیشرفت از 17 خردادماه آغاز و تا پایان تیرماه در سه استان اصفهان، بوشهر و تهران ادامه خواهد یافت. این دوره در استان‌های اصفهان، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، اردبیل و قزوین در بخش اول برگزار و سپس در سایر مناطق کشور ادامه خواهد یافت.

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha