۹۰ درصد گزارش دستگاه‌ها از هزینه‌کرد بودجه تبلیغ و ترویج قرآن در سال ۹۷ رد شد

۹۰ درصد گزارش دستگاه‌ها از هزینه‌کرد بودجه تبلیغ و ترویج قرآن در سال ۹۷ رد شد

به گزارش سراج24،  پنجاه و پنجمین جلسه کمیسیون فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن کریم امروز روز گذشته در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور اعضای کمیسیون تشکیل شد.

مهدی عزیز‌زاده مسئول دبیرخانه کمیسیون تبلیغ و ترویج وزارت ارشاد در گفت‌وگو با فارس در خصوص موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: در این جلسه چند پیش از دستور و چند دستور داشتیم که مورد بررسی اعضا قرار گرفت.

ارائه ۷۳ پروژه در زمینه تبلیغ و ترویج قرآن به دستگاه‌ها در سال ۹۷

وی از بررسی گزارش‌های دستگاه‌های مجری پروژه‌های کمیسیون تبلیغ و ترویج در سال ۹۷ خبر داد و گفت: در سال ۹۷ اجرای تعداد ۷۳ پروژه با برخی دستگاه‌ها قرارداد بسته شد تا اجرا کنند و امروز گزارشی از عملکرد این دستگاه‌ها و بررسی گزارش‌های ارائه‌شده از این دستگاه‌ها در جلسه مطرح شد.

۹۰درصد گزارش‌ دستگاه‌ها برای هزینه‌کرد بودجه تبلیغ و ترویج سال ۹۷ رد شد

وی ادامه داد: متاسفانه ۹۰ درصد گزارش‌ ارائه شده توسط دستگاه‌های مجری طرح‌های کمیسیون تبلیغ و ترویج مورد تأیید اعضا قرار نگرفت و رد شد.

عزیززاده درخصوص دلایل رد گزارش دستگاه‌ها در کمیسیون تبلیغ و ترویج گفت: این گزارش‌ها یا ناقص است، یا دارای اشکال است، یا آن مبلغی که باید برای پروژه هزینه می‌شده، خرج نشده و یا سهمی که باید دستگاه‌های عضو خودشان پرداخت می‌کردند، پرداخت نشده است، از این رو اغلب گزارش‌ها اشکال داشت و مورد تأیید اعضای کمیسیون قرار نگرفت.

ارائه مهلت یک هفته‌ای به دستگاه‌ها برای اصلاح گزارش‌ها

مسئول دبیرخانه کمیسیون تبلیغ و ترویج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ارائه مهلت به دستگاه‌های مجری طرح‌های این کمیسیون خبر داد و گفت: تا دوشنبه هفته آینده به این دستگاه‌ها مهلت دادیم تا گزارش‌های خود را اصلاح و اشکالات را رفع کنند و اگر این اتفاق رخ ندهد موضوع به کمیته تخصیص شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارجاع داده می‌شود و این کمیته باید درخصوص این دستگاه‌ها تصمیم‌گیری کند.

طراحی ۲۷ پروژه برای سال ۹۹

عزیززاده از نهایی شدن برنامه‌های کمیسیون تبلیغ و ترویج برای سال ۹۹ خبر داد و گفت: امسال اعتبارات کمیسیون و در مجموع منشور توسعه فرهنگ قرآنی به شدت کاهش داشت و ۸ میلیارد تومان از ۲۰ میلیارد تومان بودجه منشور به کمیسیون کمیته تبلیغ و ترویج قرار است پرداخت شود از این رو در برنامه‌ریزی برای سال ۹۷ تعداد ۲۷ پروژه را با توجه به این محدودیت‌ها طراحی و نهایی کردیم.

بررسی اشکالات بودجه سال ۱۳۹۹

عزیززاده از بررسی اشکالات لایحه بودجه صندوق مشارکت فرهنگ قرآنی خبر داد و گفت: در بودجه سال ۹۹ اشکالات متعددی وجود داشت و مهمترین اشکال کاهش چشمگیر بودجه از مبلغ ۱۰۰ میلیارد به ۲۰ میلیارد تومان بود که این‌ به عنوان اشکال اصلی در جلسه امروز مطرح شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اشکالات لایحه بودجه امسال این است که در ردیف‌های بودجه صندوق سهمی بین ۱۰ تا ۲۰ درصدی برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی شورای‌ فرهنگ عمومی استان‌ها در نظر گرفته می‌شد این موضوع هم در بودجه امسال حذف شده است. همچنین در لایحه، بودجه به عنوان اسناد راهبردی نوشته می‌شد اما امسال به عنوان حمایتی از آن یاد شده که اینها از اشکالات است. قرار این اشکالات به سازمان برنامه و بودجه ارائه شود.

بررسی سند مسابقات قرآن کریم

مسئول دبیرخانه کمیسیون تبلیغ و ترویج قرآن وزارت ارشاد از بررسی سند مسابقات قرآن سازمان اوقاف در جلسه امروز خبر داد و گفت: اسفند سال ۹۶ این سند به کمیسیون ارائه شد که این سند به دلیل اشکالاتی که داشت دچار چالش و گفت‌وگوهایی شد و نهایتاً مقرر شد کار ویژه‌ای تشکیل و این سند را بررسی کنند امروز گزارش این کارویژه قرائت شد و رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و نظرات خود را در خصوص این سند بیان کرد و نهایتاً مقرر شد که این سند مجدداً توسط مرکز بازنویسی، اصلاح و مجدداً به کمیسیون ارائه شود.

ارائه شاخص برای تعیین دستگاه‌های عضو کمیسیون‌ها

عزیززاده درخصوص دیگر مصوبات جلسه کمیسیون تبلیغ و ترویج قرآن وزارت ارشاد گفت: یکی از موضوعات کمیسیون‌ها و کارگروه‌ها این بود که شاخص و الگویی برای اینکه چه دستگاهی می‌تواند در کجا عضو باشد نداشتیم از این رو ما در این راستا جدولی تهیه کردیم که این جدول هم امروز در کمیسیون ارائه شد، همچنین آیین نامه رصد پیگیری و هماهنگی فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی امروز به تصویب اعضا رسید.

اخبار مرتبط

برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزی در فضای مجازی

استقبال مخاطبان از طرح مجازی حفظ قرآن

قصه‌های خانم مربی در لایوهای اینستاگرامی

0 نظر

ارسال نظر

capcha