کمک مومنانه| از بذل خون برای بیماران تا اعطای آردهای صلواتی به نانوایی‌های جهادی

کمک مومنانه| از بذل خون برای بیماران تا اعطای آردهای صلواتی به نانوایی‌های جهادی

به گزارش سراج24، در روزهای کرونایی، ایران با رزمایش کمک مومنانه کاری کرده کارستان؛ کاری که تا سال‌ها سرش در جوامع بین‌المللی هم‌چنان بالاست. این روزها حمایت از نیازمندان، از وام‌های قرض‌الحسنه گرفته تا تهیه بسته‌های غذایی و نذر آرد برای پخت نان ویژه نیازمندان متفاوت و متنوع است.

 لبیک به ندای رهبری همه را پای کار آورد چرا که حکایت ایثار و بخشندگی، حکایت همیشگی مردمان این سرزمین است و جاده‌های خیرخواهی و ‌نوع‌دوستی در ایران اسلامی، هرگز به بن‌بست نمی‌رسند و از نسلی به نسل دیگر ادامه می‌یابند. 

حُسن رزمایش کمک مومنانه در این است که این طرح، محدود به مسائل مادی نیست و تا همین جای کار، کمک‌های معنوی گره‌های بزرگی را باز کرده است

حُسن رزمایش کمک مومنانه در این است که این طرح، محدود به مسائل مادی نیست و تا همین جای کار، کمک‌های معنوی گره‌های بزرگی را باز کرده است.

براساس گزارش‌های خبرنگاران خبرگزاری فارس در سراسر کشور، با آغاز فاز چهارم رزمایش «کمک مومنانه» جلوه‌های زیبایی از خودگذشتگی و ایثار در سراسر استانهای کشور به چشم می‌خورد. علاوه بر بسیج و سپاه که محکم و مقتدرانه پای اجرای رزمایش همدلی ایستاده‌اند، مردم و نهادهای دیگری از جمله کمیته امداد، بهزیستی، استانداری، ورزشکاران، فرهنگیان دانشجویان، دانش‌آموزان و...  نیز برای کمک مومنانه به میدان آمده‌اند.

 

از توزیع ۱۳۶ هزار بسته معیشتی تا کمک ۳.۵ میلیاردی مردم خراسان‌جنوبی

مسؤول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی گفت: از روز نخست برگزاری این رزمایش تا روز شنبه ۱۷ خردادماه بیش از ۱۳۶ هزار بسته معیشتی در بین اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا در سطح استان توزیع شد.

 مهدی هنری در تشریح اقدامات صورت‌گرفته در خراسان‌جنوبی در راستای رزمایش کمک

از ابتدای شروع رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در استان با همکاری همه مردم، نهادهای حاکمیتی، استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان، سپاه و بسیج، مؤسسات خیریه و گروه‌های مردم‌نهاد و نیز جهادی که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب سنگ تمام گذاشتند

مومنانه اظهار داشت: از ابتدای شروع رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در استان با همکاری همه مردم، نهادهای حاکمیتی، استانداری و دستگاه‌های اجرایی استان، سپاه و بسیج، مؤسسات خیریه و گروه‌های مردم‌نهاد و نیز جهادی که در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب سنگ تمام گذاشتند و تا روز شنبه ۱۷ خردادماه جاری بیش از ۱۳۶ هزار بسته معیشتی در بین اقشار آسیب‌پذیر از بیماری کرونا در سطح استان توزیع شد.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی این بسته‌ها ۳۲ میلیارد و پانصد میلیون تومان می‌باشد، اظهار داشت: مازاد بر بسته‌های توزیع‌شده، جمع کمک‌های نقدی و غیرنقدی استان بالغ بر سه میلیارد و پانصد میلیون تومان بوده است.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha