قدردانی نماینده ونزوئلا در سازمان ملل از رهبر انقلاب

قدردانی نماینده ونزوئلا در سازمان ملل از رهبر انقلاب

به گزارش سراج24، «خورخه والرو» سفیر و نماینده دائم ونزوئلا در سازمان ملل در گفت‌وگویی با شبکه «المیادین» اظهار داشت، کشته شدن «جورج فلوید» از بحران انسانی در نظام سرمایه‌داری و نئولیبرالیسم در جهان پرده برداشت و شکست سختی برای دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بود.

والرو در این باره توضیح داد: ترامپ به جای اینکه به مقابله با بیماری همه‌گیر (کرونا) بپردازد، می‌گوید تظاهرات را سرکوب خواهد کرد و هر کسی جرأت به اعتراض کند سرکوب خواهد شد. ترامپ یک دولت فاشیست و نژادپرست را مدیریت می‌کند که هیچ راه‌حلی برای بحرانها ندارد. به جای مقابله با کرونا به عنوان ثروتمندترین کشور جهان چه کاری انجام داد؟ در راستای افزایش این بیماری کار کرد تا اینکه آمریکا به کانون جهان کرونا تبدیل شد و این موضوع بر کشورهایی که سیستم رفاهی آن از هم پاشیده، تأثیر گذاشت.

وی همچنین افزود: دولت ترامپ تهدیدی برای صلح جهانی و تمام ملت‌های جهان است و این در حالی است که ما در ونزوئلا روزانه پیروزی‌های در نبرد علیه کرونا با هدف کنترل آن کسب کردیم.

وی ضمن اعلام اینکه ترامپ با تمام ابزارها در تلاش برای نابودی ملت ونزوئلاست، افزود، اقدام ناکام اخیر برای ترور «نیکولاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا، تلاشی برای حمله بود که از سوی ترامپ و دولت کلمبیا حمایت می‌شد.

نماینده ونزوئلا در سازمان ملل تصریح کرد، دو نفر از بازداشت‌شدگان اذعان کرده‌اند که از دولت آمریکا و سازمان سیا مستقیما پشتیبانی می‌شده‌اند و دولت کلمبیا نیز کاملا از آنها حمایت کرده است. آنها در پنج اردوگاه در کلمبیا آموزش دیده‌اند و دولت کلمبیا به خدمت «امپراتوری آمریکا» در آمده و به نوک پیکان علیه ونروئلا تبدیل شده است.

وی ادامه داد، آنها در حال حاضر قصد فرستادن ۸۰۰ «مزدور» از کلمبیا را دارند تا در مناطق مرزی مستقر کنند و تهدیدی آشکار برای ونزوئلا باشد. اما ملت ونزوئلا آماده دفاع است و در صورت جرأت امپراتوری آمریکا و دولت کلمبیا برای حمله به ونزوئلا،میلیون‌ها نفر وجود دارند که آماده فداکاری هستند.

والرو در پاسخ به سوال المیادین در خصوص اعزام پنج نفتکش از ایران به ونزوئلا اعلام کرد، دولت ترامپ سیاستی جنایتکارانه علیه ونزوئلا در پیش گرفته و بیش از سی میلیارد دلار از پول ونزوئلا را در بانک‌هایش و بانک‌های اروپایی بلوکه کرده است؛ همچنین شرکت نفت «سیتکو» (پالایشگاه سیتکو در آمریکا که تحت مالکیت شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) قرار دارد) که مقر آن در هیوستن آمریکاست ۳۷ میلیارد دلار از ونزوئلا سرقت کرد.

وی ادامه داد: این تجاوز امپراتوری آمریکا، جلوی دستیابی ونزوئلا به دارو را گرفت؛ در مقابل این سیاست امپریالیستی و خصمانه که بر سیر صنعت بنزین تأثیر گذاشت با گرمی از حمایت ایران استقبال کردیم و ممنون ایران هستیم.

والرو سپس به نیابت از ملت ونزوئلا از «اقدام بشردوستانه» دولت ایران و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد و گفت، ملت ایران و ونزوئلا دو ملت برادر هستند و به نبرد خود علیه سیاست خصمانه ترامپ ادامه می‌دهند.

اخبار مرتبط

ویدئو/ اگر شما رئیس جمهور بودید

ویدئو/بررسی شایعات و شبهات انتخابات ۱۴۰۰

لعنت خداوند بر جنایتکارانی که نوگلان بی‌گناه افغانستانی را پر پر کردند/دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه و معتقد به تحول و جوانان باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha