آغاز چهارمین مرحله بذل مهربانی در کردستان

آغاز چهارمین مرحله بذل مهربانی در کردستان

به گزارش سراج24، نخستین نشانه های ویروس کرونا  زمستان سال گذشته در چین خود را نشان داد و رفته رفته این مهمان ناخوانده چین به مهمانی ناخواسته جهانی تبدیل شد.

ویروس با پیچیدگی های فراوان که هر روز روی جدیدی از خود را نشان می دهد الان تقریبا بیش از 5 ماه است جهانی را درگیر خود کرده و همچنان بر جان و روح انسان ها می تازد.

کووید 19  تا این لحظه قربانیان زیادی را در جهان گرفته و تلاش برای یافتن دارو و راه نجات از این دشمن کوچک اما هولناک در گوشه و کنار دنیا ادامه دارد.

طولانی‌شدن پروسه ورود و شیوع این ویروس به نوعی موجب کم‌رنگ و حتی بی‌رنگ شدن حساسیت‌ها شده و این موضوع آمار مبتلایان و قربانیان را در دنیا افزایش می دهد، نقش آفرینی در میدان مبارزه با این دشمن ناشناخته و یا کمتر شناخته شده متفاوت است.

جلوه‌های زیبای همدلی

صحنه‌ خط‌های مقدم جهاد علیه کووید 19 در کشور ما بسیار متفاوت است صحنه‌هایی که تاریخ‌سازند و قطعا روزی به عنوان برگ زرین دیگری از افتخارات ملت ایران از آن یاد خواهد شد.

وجدان‌‌های بیدار ایرانی‌ها امروز در این شرایط سخت کرونایی بیدارتر از هر زمانی شده است حضور روشن تک‌تک ایرانی‌ها همچون چراغی بر تاریکای روزهای تلخ کرونا تابیدن گرفته است و نوید روزهای روشن‌تری را بعد از گذر از این تلخی ایام فریاد می‌زند.

نیازی به گفتن و ثابت کردن نیست چراکه ایرانی‌ها در طول تاریخ همیشه مردمانی از جنس سخاوت بوده‌اند سخاوتی که با پوست و خون و جانشان آمیخته شده است و دل‌هایشان را لبریز از عاطفه کرده است.

این روزها، روزهای امتحان است امتحان من و تو؛ چراخ گردون بر این مدار قرار گرفته است این جوشش مهربانی مردمان ایران‌زمین است که چهره سیاه کروناویروس را پس می‌زند.

فرمان برای رزمایش بزرگ

بعد از تاکید رهبر انقلاب اسلامی در پیام نیمه شعبان مبنی بر کمک مومنانه و رزمایش همدلی به اقشار آسیب‌دیده در جریان کرونا، یک ‌میلیارد یورو از منابع صندوق توسعه ملی برای مقابله و مدیریت عوارض ناشی از شیوع این بیماری در نظر گرفته شد و استان‌ها نیز برای شناسایی افراد نیازمند و آسیب دیده دست به کار شدند.

عزم‌ها از روزی که فرمان رسید که باید رزمایشی بزرگ در کشور برای کمک به اقشار نیازمند و آسیب پذیران از کووید 19 برگزار شود، جزم شد، لبیک به ندای رهبری همه را پای کار آورد تا بار دیگر نشان دهند ایرانی جماعت مردان و زنان روزهای سخت هستند.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha