فعالیت روحانیون جهادی باعث تقویت جایگاه مساجد شده است

فعالیت روحانیون جهادی باعث تقویت جایگاه مساجد شده است

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد جواد زهرایی مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین، در جمع طلاب و روحانیون گروه‌های جهادی استان قزوین عنوان کرد: باوجود اقدامات خوبی که در عرصه تبلیغ دینی انجام شده، اما دنبال تحول در این حوزه هستیم تا به دستاوردهای ارزشمندتری دست یابیم.

وی اظهار کرد: برای تحول اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین در کنار دانش و تخصص، به منابع انسانی هوشمند، پاکدست و تلاشگر هم نیاز داریم تا برنامه‌ها به هدف والای خود برسند.

زهرایی تصریح کرد: طرح «طبیـب دوار» یک کار موفق است که توانسته به تقویت جایگاه مبلغان دینی و روحانیون هم کمک کند و امیدواریم بتوانیم با تداوم آن به نتایج مطلوبی برسیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین با تاکید بر دشوار بودن راه تحول یادآور شد: برای تحول به مشارکت و تلاش جهادی همه طلاب و روحانیون نیاز داریم.

وی افزود: هر فردی که در راه اسلام قدم بردارد و بیشتر تلاش کند، دشمن بیشتری دارد و هر کس بیکار است قطعاً دشمن ندارد و ما هم باور داریم در این مسیر سخت و دشوار هستیم و باید با ناملایمات بسازیم و آن را تحمل کنیم.

زهرایی تصریح کرد: ما در اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین آماده شنیدن نقدهای روحانیون و طلاب در خصوص نحوه اجرای طرح‌ها در محلات و شهرستان‌ها هستیم، تا در ادامه مسیر با کمترین مشکل بتوانیم کارهای خدمت رسانی به مردم را در کنار تبلیغ دینی به‌خوبی انجام دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین خطاب به طلاب حاضر در جلسه گفت: مطالبات باید محلی شود، چون شما امام محله هستید و هر چقدر بتوانید آسیب‌های مناطق را شناسایی و حل کنید به جلب رضایت مردم کمک کرده اید.

زهرایی با اشاره به اهمیت تبلیغ امور دینی اظهار کرد: تبلیغ به معنای جذب، نفوذ و انتقال پیام دینی است؛ تا زمانی که جذابیت ایجاد نکرده و در فکر و قلب مردم نفوذ نکنیم نمی‌توان به تاثیر پیام امیدوار شد.

وی اضافه کرد: در گذشته شاید کارکرد مساجد کم رنگ شده بود اما فعالیت گروه‌های جهادی موجب شد مساجد محوری‌تر شوند و هم نقش روحانیون پر رنگ دیده شود.

زهرایی به تاثیر روحانیون در مساجد اشاره و بیان کرد: طلاب و روحانیون در مساجد نباید فقط پیش نماز باشند بلکه لازم است با اقدامات مؤثر مانند سرکشی به آسیب دیدگان، بیماران، محرومان و رفع نیازهای آنها به‌عنوان یک مشاور دینی هم ایفای نقش کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین ابراز کرد: حضور طلاب جهادی در میان بازماندگان و خانواده‌های فوت شدگان ناشی از کرونا از کارهای ارزشمندی است که می‌تواند به تقویت جایگاه مساجد و روحانیون کمک کند.

زهرایی اضافه کرد: تبلیغ هوشمند، صادقانه و هدفمند از رسالت‌های طلاب جوان است که باید آن را جدی بگیریم.

وی افزود: باید ده‌ها گروه تبلیغی داشته باشیم و با راه اندازی مؤسسات فرهنگی، زمینه توسعه کارها را مهیا کنیم و با شناسایی موانع تبلیغ برای رفع آن همت و برنامه ریزی کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین در پایان سخنان خود تاکید کرد: با راه اندازی دوره‌های تخصصی و تبلیغی برای مبلغان باید تربیت، تولید محتوا و ترویج اسلام ناب را محور کار قرار دهیم، زیرا اگر آموزش را جدی بگیریم و محتوای تبلیغی هم داشته باشیم به ترویج دینی هم خواهیم رسید.

اخبار مرتبط

«سنگرسازان بی‌سنگر» نمادی از سیرت زلال انقلاب اسلامی

خراسان رضوی: «لبیک»؛ بستری نوین برای شناسایی وهدایت استعدادهای برتر از سنین کودکی

ادارات کل تبلیغات اسلامی در استان‌ها بازوی اجرایی نمایندگان ولی فقیه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha