بررسی برگزاری حماسه اربعین در شرایط بحرانی کرونا/ مردم راهکار می‌دهند

بررسی برگزاری حماسه اربعین در شرایط بحرانی کرونا/ مردم راهکار می‌دهند

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، فراهم شدن بستر سفر به حماسه اربعین و مشخص شدن وضعیت این راهپیمایی عظیم در شرایط کرونا، یکی از مطالبات مردمی در سامانه «فارس من» است که زائران حسینی با وجود اینکه حدود ۴ ماه تا اربعین حسینی باقی مانده است، نگران برپایی پیاده روی اربعین حسینی هستند. (اینجا بخوانید)

بر همین اساس، حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه امسال با شیوع کرونا وضعیت برپایی حماسه اربعین مشخص نیست، اظهار داشت: با توجه به این امر، اندیشکده راهبردی اربعین و‌دانشگاه امام صادق (ع)، به منظور شناسایی و بررسی نوآوری‌های مربوط به اربعین اقدام به برگزاری رویداد روشنا کردند.

وی با بیان اینکه در رویداد روشنا امکان برگزاری اربعین در شرایط بحرانی و شبه بحرانی کرونا بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: در این حرکت عظیم سعی می‌شود تا ایده‌های خلاق مردمی به خدمت حماسه پرشور اربعین به صورت مجازی جمع‌آوری و ظرفیت‌های پنهان اربعین کشف و‌ شکوفا شود. 

حجت‌الاسلام ‌احمدی به محورهای رویداد روشنا اشاره کرد و گفت: این رویداد فرهنگی در چهار محور «اربعین نورانی»، «اربعین الهام‌بخش»، «اربعین شیرین» و «اربعین در مواجهه با بحران» برنامه‌ریزی و‌اجرایی شده است که هر محور آن به بررسی زوایایی از حماسه اربعین می‌پردازد.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه هدف از رویداد روشنا ارتقای بصیرت زائران اربعین، احصای نظرات مردمی و آسیب‌ها و تهدیدها در مواجهه با کرونا در اربعین و درک این‌حماسه عظیم است، افزود: علاقه‌مندان برای ثبت ایده‌های نو برای برگزاری اربعین به ویژه در شرایط کنونی که کرونا در جهان شیوع پیدا کرده است، تا سوم تیرماه همزمان با ولادت حضرت معصومه (س) فرصت دارند که با مراجعه به سایت روشنا اقدام کنند.

حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه به ایده‌های جدید و‌کاربردی جوایز نقدی و غیرنقدی تعلق می‌گیرد، گفت: به ۶ ایده برتر جوایز نقدی اهدا می‌شود. همچنین قرار است ایده‌های کاربردی به دستگاه‌ها و‌نهادی مربوطه گزارش داده شده تا اجرایی شوند.

به گزارش فارس، امسال با توجه به شیوع کرونا و نگرانی درباره وضعیت حماسه اربعین، رویداد روشنا اجرایی شد تا ایده‌های جذاب و نوین برای برپایی این‌حماسه عظیم و‌همچنین آسیب‌ها و مشکلات احتمالی درصورت برپایی راهپیمایی اربعین جمع‌آوری و برای هر کدام راهکاری ارائه شود. رویداد روشنا به همت اندیشکده راهبردی اربعین و دانشگاه امام صادق (ع) برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha