تحلیلگر آمریکایی: طرح رییس جمهور آمریکا برای اعزام ارتش به شهرها با هدف تعلیق انتخابات نوامبر است

تحلیلگر آمریکایی: طرح رییس جمهور آمریکا برای اعزام ارتش به شهرها با هدف تعلیق انتخابات نوامبر است

به گزارش سراج24، «مایلس هوئینگ» تحلیلگر سیاسی آمریکایی که در سال 2016 میلادی نامزد حزب سبز در انتخابات کنگره ایالات متحده بوده در مصاحبه با تسنیم تاکید کرد: ترامپ اکنون تهدید می‌کند که ارتش را به شهرها اعزام خواهد کرد اگر ایالت‌ها نتوانند قدرت کافی را برای برقراری نظم نشان دهند، آن هم با توجه به غارت‌های صورت گرفته. ولی این اقدام ترامپ می‌تواند علیه مقاومت مردم در برابر وحشیگری پلیس باشد. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این اقدام ترامپ تنها یک ابزار مبارزات انتخاباتی نیست بلکه راهی برای ایجاد یک بهانه است تا حکومت نظامی را در سراسر کشور برقرار کرده و انتخابات نوامبر را تعلیق کند

هوئینگ: در این راهپیمایی‌ها 3 جنبه وجود دارد که به طور کامل پوشش داده نشده است. بدیهی است که جنبش "جان و زندگی سیاهپوستان مهم است"، نیروی محرک اصلی است. بیش از 400 سال است که با آمریکایی‌های آفریقایی تبار مانند برده‌های اولیه و شهروندان درجه 2 رفتار می‌شود. اکنون سال 2020 است و حقوق کامل شهروندی هنوز بخشی از زندگی عادی جامعه سیاهپوستان آمریکایی نیست و احتمالا هرگز نخواهد بود. این حقوق شامل حق رای دادن توسط دو حزب سیاسی آمریکا سرکوب شده است. در بیشتر مواقع، تظاهرات و راهپیمایی‌ها واقعا صلح آمیز بوده است. به آنها اجازه داده نشده است تا اعتراضات خود را فراتر از تظاهرات و مباحث تلویزیونی مطرح کنند. اعتراضات آمریکا غالبا به صورت برگزاری تظاهرات نشان داده شده است و در این موارد همراه با مسدود کردن ترافیک، محاصره ساختمان‌ها و مباحث و مناظرات گسترده تلویزیونی بوده و همه تصور می‌کنند این اقدامات می‌تواند تغییر اساسی را در زندگی آنها ایجاد کند. ولی این طور نخواهد بود. شاید قوانینی تصویب شود که رفتار پلیس را اصلاح کند اما علت کلی سوء استفاده از سیاهپوستان، نظام سرمایه داری است که به طور کامل دست نخورده باقی خواهد ماند، آن هم با توجه به اینکه پلیس همچنان بازوی کنترل وال استریت باقی خواهد ماند.

دومین جنبه، حضور آنارشیست‌ها، افراد غالبا جوان و سفیدپوست‌ها و سایر افرادی است که همین طور فکر می‌کنند، کسانی که درک می‌کنند که این جنبش تنها زیر مجموعه‌ای از یک مشکل بزرگتر یعنی نظام سرمایه داری است. تصویب قوانین برای اصلاح سیاست‌های پلیس، مستلزم بازسازی کامل ساختارهای تفکر پلیس است. اشاره من به کل نیروی پلیس نیست چرا که هنوز نیاز به حضور نیروی پلیس احساس می‌شود ولی صحبت من خلع سلاح کل نیروی پلیس در سراسر ایالات متحده است. وظیفه اصلی پلیس در آمریکا حفاظت از نظام سرمایه‌داری است. آنها بهتر از ارتش‌های بسیاری از کشورها مسلح شده‌اند. هدف آنها ارعاب مردم و حفاظت از املاک و اموال خصوصی شرکت‌های بزرگ است. پلیس یک ارتش اشغالگر در شهرهای ما به شمار می‌رود که همواره با گشت زنی قصد ارعاب افراد رنگین پوست و فقیر را دارد. هر چه بهتر این کار را انجام دهند، بودجه بیشتری را دریافت خواهند کرد.

جنبه سوم نیز که علنی نمی‌شود، این است که بخش زیادی از غارت‌ها و خشونت‌ها توسط عناصر راستگرای افراطی صورت می‌گیرد که به دنبال کشاندن ارتش کاملاً مجهز به خیابان‌ها هستند تا یک جنگ نژادی را آغاز کنند. اینها افرادی هستند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از آنها می‌خواهد یا حتی آنها را تشویق می‌کند. رفتار رئیس جمهور آمریکا از همان آغاز فعالیت‌های انتخاباتی، تحریک آمیز بوده است. این مساله نیز بسیار محتمل است که پلیس در برخی غارت‌ها و خشونت‌ها نقش داشته باشد. ما در ناآرامی‌های بالتیمور در سال 2015 مشاهده کردیم که یک گروه از نیروهای پلیس، در غارت‌ها دست داشتند. این یک تاکتیک معمولی پلیس در سراسر آمریکا است.

اخبار مرتبط

دیدگاه شهید رجایی درباره انتخابات آمریکا

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha