نماینده ای که با لباس کارگری در جلسات مجلس حاضر می‌شود

نماینده ای که با لباس کارگری در جلسات مجلس حاضر می‌شود

به گزارش سراج24، علی بابایی کارنامی نماینده ساری در مجلس یازدهم است.

وی در روز افتتاح مجلس چهارشنبه هفتم خرداد و همچنین در جلسات قبل با لباس کارگری مخصوص یک شرکت کاغذی در صحن مجلس حاضر شد.

خبرنگار ما به سراغ وی رفت و دلیل پوشید این لباس در صحن مجلس را جویا شد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه عشقش این لباس است، گفت: با همان لباسی که به سر کارم در یک شرکت می رفتم، به مجلس آمدم.

وی با بیان اینکه این لباس برای کشور و مردم چند پیام دارد، افزود: یکی این که سال جهش تولید است و باید به تولید توجه داشت. خیلی ها شعار دادند که ما طرفدار تولیدیم. طرفدار کارگریم. طرفدار بنگاه های اقتصادی مملکت هستیم، ولی وقتی موقع عمل می رسد، حتی در ظاهر هم قبول نمی کنند آنچه را که می گویند.

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آقایان می گویند ما نماد ها را نباید تقویت کنیم، تصریح کرد: این نماد است که باعث عملیاتی شدن بسیاری از سیاست ها و شعارها خواهد شد.

بابایی کارنامی با بیان اینکه ٢٢سال در مجامع کارگری، کار کردم و نماینده کارگران و مدیر کل اداره کار بودم، تصریح کرد:به این صنف بزرگ تعلق خاطر دارم چه این نوع لباس بپوشم، چه نپوشم.

وی افزود: این لباس را پوشیدم تا کارگران مملکت بدانند من یک کارگر هستم. ما می توانیم گفتمان های متعددی که به مجلس راه پیدا کردیم را رصد کنیم و پیام آن را به مخاطبین مان و جامعه هدف برسانیم.

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی پیام دیگر پوشیدن لباس مخصوص کارگری را توجه خاص به تولید ذکر کرد و اظهار داشت: اگر ما به تولید بها ندهیم، نباید توقع داشته باشیم که اشتغال در مملکت اتفاق بیافتد. رشد و عدالت اقتصادی اتفاق بیافتد.

بابایی کارنامی گفت: تمام شاخص هایی که متناسب با شرایط مردم در حوزه اقتصادی ما تصور می کنیم، حتی در حوزه فرهنگ ما تصور داریم، حتما توجه به تولید است که بخشی از همین لباس کاری است که من باید بپوشم.

وی با بیان اینکه ای کاش همه نمایندگان مجلس لباس کارگری بر تن داشتند، به هیئت رئیسه مجلس و نمایندگان پیشنهاد داد که برای نشان دادن به اهمیت مجلس یازدهم به تولید و کارگران و اینکه آنها پای کار تولید و جهش تولید هستند، چند جلسه مجلس با لباس کارگری متناسب با شأنیت توجه به بنگاه های اقتصادی و تولید، در صحن حاضر شوند.

نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصمیم دارد هر از گاهی در صحن مجلس با لباس کارگری حاضر شوند، افزود: بنده به نمایندگی از کارگران کشور این لباس را می پوشم اما بدان معنا نیست که همیشه و در همه جا با همین لباس حاضر شوم چون نمی خواهم خیلی شعاری رفتار کنم. ولی تا جایی که احساس کنم با این لباس می توانم بخشی از پیام ها، مطالبات و سختی های کارگران زجرکشیده مملکت را در خانه ملت بر اساس قانون اساسی پیگیری کنم، آن را خواهم پوشید.

بابایی کارنامی با بیان اینکه فراکسیون کار، تولید و کارگری مجلس یازدهم را تشکیل داده افزود: خیلی از نمایندگان از تشکیل این فراکسیون استقبال کرده و عضو آن شدند که امیدواریم یک فراکسیون کارشناسی، اثرگذار و موثر در بدنه مجلس شورای اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه بعد از پوشیدن لباس کارگری در صحن مجلس حداقل 500 پیامک در همان روز اول افتتاح مجلس از سوی کارگران دریافت کرده، افزود: کارگران به من پیام دادند که «سالی که نکوست از بهارش پیداست».

 نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: شعار من در ایام انتخابات  این بود که اگر رای بیاورم روز اول صحن مجلس، با لباس کارگری حاضر می شوم که به این شعارم عمل کردم.

بابایی کارنامی تصریح کرد: پیامهای مردم انگیزه مرا برای پیگیری مطالبات آنها افزایش داده که امیدوارم در مجلس خدمتگذار آنها باشم.

اخبار مرتبط

خدمت صادقانه به مردم بالاترین معروف در جامعه است

تداوم حمایت ایران از دولت و ملت کشور دوست و برادر سوریه

پیام تسلیت رئیس مجلس شورای اسلامی به مناسبت درگذشت پیرغلام تبریزی

0 نظر

ارسال نظر

capcha