تشریح اقدامات قرارگاه جنوب غرب ارتش برای مهار آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های این مناطق

تشریح اقدامات قرارگاه جنوب غرب ارتش برای مهار آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌های این مناطق

به گزارش سراج24، «امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی» فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش گفت: عملیات کمک به اطفای حریق جنگل‌های کهکیلویه و بویراحمد توسط بالگرد‌های ارتش، طی ۴ روز تا ظهر روز دوشنبه ۱۲ خرداد ادامه پیدا کرد.

وی افزود: با توجه به صعب العبور بودن مناطق دچار حریق شده در ارتفاعات استان کهکیلویه و بویراحمد، تنها راه جابجایی نیرو‌ها در ارتفاعات برای اطفای حریق استفاده از بالگرد‌ها بود.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش با بیان اینکه علاوه بر جابجایی نفرات و افراد بومی، بالگرد‌های ارتش تجهیزات مربوط به اطفای حریق را نیز به ارتفاعات می‌بردند و در اختیار مردم قرار می‌دادند، عنوان کرد: ۸ فروند بالگرد ارتش در جنگل‌های گهگیلویه و بویراحمد به اطفای حریق کمک کردند.

امیر سرتیپ دوم بیدادی با بیان اینکه بالگرد‌های هوانیروز ارتش صرفا اقدام به جابجایی نیرو‌های مردمی برای اطفای حریق در جنگل‌های کهکیلویه و بویراحمد کردند و هیچ نیروی مخصوص ارتشی برای این منظور توسط بالگرد‌ها جابجا نشد، خاطرنشان کرد: در اثنای عملیات برای کمک به اطفای حریق در جنگل‌های کهکیلویه و بویراحمد، گردان بلیّات تیپ ۳۹۲ نیز آتش سوزی جنگل‌های خسرج در منطقه دشت آزادگان را مهار کرد.

اخبار مرتبط

استمداد حجازی‌فر از ارتش برای مساعدت در ساخت سریال شهید باکری

«ماکت پهپاد انتحاری کیان» به موزه بنیاد شهید ری اهداء شد

یک پیشنهاد کارگشا

0 نظر

ارسال نظر

capcha