کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خطاب به آمریکا: به خشونت و "نژادپرستی ساختاری" پایان دهید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خطاب به آمریکا: به خشونت و "نژادپرستی ساختاری" پایان دهید

به گزارش گروه بین‌الملل سراج24، «میشل باشله» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه طی بیانیه‌ای در واکنش به اتفاقات اخیر در آمریکا تأکید کرد که مقامات آمریکایی باید صدای مردمی که خواستار پایان یافتن خشونت پلیس و نژادپرستی ساختاری در این کشور هستند را بشنوند و برای از بین بردن نابرابری‌ها اقدام کنند.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در این بیانیه تصریح کرد: «صداهایی که خواستار پایان یافتن کشتار آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار غیرمسلح هستند باید شنیده شوند. صداهایی که خواستار پایان یافتن خشونت پلیس هستند باید شنیده شوند. صداهایی که خواستار پایان یافتن نژادپرستی ساختاری -که جامعه آمریکا را پژمرده کرده است- هستند باید شنیده شوند.»

وی افزود: «در هر زمانی، به‌ویژه در زمان وقوع یک بحران، رهبران یک کشور باید همصدا با یکدیگر نژادپرستی را محکوم کنند. آنها باید خوب به این مسئله فکر کنند که چه چیز باعث شده است که مردم به نقطه جوش برسند. باید گوش کنند و یاد بگیرند و اقدامات لازم را برای از بین بردن نابرابری‌ها به معنای واقعی انجام دهند.»

دوشنبه گذشته یک افسر سفیدپوست در آمریکا یک مرد سیاه‌پوست غیرمسلح را در شهر مینیاپولیس به قتل رساند و پس از آن ایالت مینه‌سوتا و چندین ایالت دیگر آمریکا شاهد برگزاری تظاهرات گسترده مردمی در اعتراض به تبعیض و همچنین رفتار نژادپرستانه و وحشیانه پلیس با سیاهپوستان بوده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا از زمان شروع اعتراضات تاکنون چندین بار به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم معترضان را تهدید کرده است.

وی روز دوشنبه در یک نشست ویدیویی با فرمانداران ایالت‌های این کشور اعلام کرد که دولتش قصد دارد هزاران نفر از معترضان به قتل یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس را بازداشت و اعتراضات را به‌شدت سرکوب کند.

اخبار مرتبط

فیلم/پست اینستاگرامی قابل تامل «بایدن» درباره بحران کرونا در آمریکا

روابط مخفیانه سران نهضت آزادی و دولت موقت با مأموران سیا/نهضت آزادی برای صدام فرش قرمز پهن کرد

گوگل حریم خصوصی‌تان را رصد می‌کند! / نفوذ به زیرساخت اینترنتی ایران و سوریه

0 نظر

ارسال نظر

capcha