نظر علمای برجسته اهل سنت کردستان در خصوص مجاهدت های امام راحل

نظر علمای برجسته اهل سنت کردستان در خصوص مجاهدت های امام راحل

به گزارش سراج24،ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج ضمن تسلیت به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی (ره)، گفت: امام راحل بنیان‌گذار یک آرمان، ایده و تفکر بر اساس ایمان به خدا بودند که اکنون به تمامی کشورهای جهان صادر شده است و هویت مسلمانان را که نفی استکبار یکی از شاخص های این هویت است به آنان بازگرداند.

وی افزود: راه امام خمینی (ره) راهی پر از اعتقاد و باورهای دینی بود که به مردم دنیا اثبات کرد همواره حق پیروز میادین خواهد بود.

 نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود گفت: حضرت امام خمینی(ره) فقیهی عالیقدر و توانمند در تمام عرصه‌ های دینی، سیاسی و اجتماعی بودند که همواره بر حفظ وحدت اسلامی تأکید داشتند و در پیام های مختلف ایشان و مواضع سیاسی و دینیشان این مهم به خوبی قابل مشاهده است.

ماموستا رستمی افزود: بیش از دو دهه است که امام خمینی(ره) ازمیان مردم به دیار ابدی کوچ کرده‌ اند اما ملت ایران در سالروز وفات ایشان همچنان عزاداری می ‌کنند و این مهم نشان دهنده زنده بودن راه و آرمان های والای ایشان است.

 ماموستا حیدر مصطفوی عضو شورای افتای اهل سنت کردستان نیز در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی اظهار کرد: امام خمینی(ره) با پیروی از سیره و سلوک ائمه اطهار(ع) به بیداری ملت ایران و سایر ملت ‌های آزادی ‌خواه جهان پرداخت و با برافراشتن پرچم عدالت خواهی نشان داد، که اسلام والاترین تفکر و مسیر عزت بخش است.

 ماموستا مصطفوی افزود: معارف وحیانی قرآن کریم اصلی‌ترین داشته امام خمینی(ره) در راه مبارزه با استکبار و رژیم طاغوت بود و با تأسی از همین مبانی هویت بخش توانستند نهضتی را به پیروزی برسانند که در هیچ جای دنیا نمونه اش یافت نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی (ره) برای ملت ایران تنها یک رهبر سیاسی یا مرجع دینی نبودند بلکه مردم با تمام عاطفه و وجود خود ایشان را پذیرفته بودند و راه و سیره ایشان هم اکنون نیز زنده و پویا بوده و سوگواری ملت ایران پس از گذشت 31 سال، حاکی از علاقمندی و عشق و دلبستگی امت به امام است.
 

اخبار مرتبط

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

پرونده ویژه اولین سالگرد شهادت حاج قاسم

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha