امام خمینی (ره) نماد وحدت اسلامی است

امام خمینی (ره) نماد وحدت اسلامی است

به گزارش سراج24،سید علاءالدین حیدری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با تسلیت ارتحال حضرت امام خمینی (ره) افزود: بدون شک انقلاب اسلامی ایران بزرگترین و عمیق ترین تاثیر را در قرن بیستم بر جهان اسلام داشته است. جهانی سراسر چالش، اختلاف و رکود که آبستن جریانی به نام بیداری اسلامی بود.

او گفت: شاید بتوان گفت که اولین فرزند و زایش موفق جریان بیداری اسلامی در جهان تشیع و تسنن حرکت انقلابی و رهبری موفق امام خمینی (ره) بود. حرکتی که ظرف ۱۵ سال مبارزه فکری و انقلابی توانست بنیاد حکومتی قدرتمند با تنومندی نظامی و مالی را بر کَنَد.

او گفت: فارغ از بررسی ابعاد مختلف انقلاب و رهبری امام خمینی از منظر بنده بعنوان یک اهل سنت ایرانی بُعد وحدتی و همگرایی اسلامی از منظر حضرت امام برایم قابل توجه و مهم است.

مشاور استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: تازه ترین سند منتشر شده از اسناد ساواک حاکی از این مساله است که حضرت امام از سال های آغازین مبارزه در مسیر وحدت اسلامی و تاکید بر همدلی مسلمانان کوشیده اند.

حیدری اضافه کرد: سند منتشر شده گویای این واقعیت است که امام خمینی در سالهای ۴۲ و ۴۳ به روحانیون شیعه توصیه اکید کرده است که از تفرقه و توهین به اهل سنت بپرهیزند. این سند تایید کننده رویکرد وحدتی حضرت امام از سالها قبل از پیروزی انقلاب بوده و ادعای تفرقه افکنان را باطل می کند.

وی ادامه داد: اسناد مختلفی از قبل از پیروزی انقلاب حاوی نگاه و نظر برادری امام در میان امت اسلامی بوده است و با پیروزی انقلاب اسلامی و در آغازین روزهای این پیروزی امام بارها بر وحدت میان شیعه و سنی و دوری از هرگونه اختلاف تاکید داشته اند.

وی افزود: امام راحل در بیانات مختلفی و در طول سالهای بعد، بر این برادری و نقش وحدت در قوام و دوام امت اسلامی تاکید داشته و صحّه گذاشته اند.

وی با بیان اینکه روز قدس یادگار ارزشمند امام خمینی در تحکیم وحدت اسلامی و یکدلی جهان اسلام است، گفت: حمایت‌های این بزرگمرد از مسلمانان سنی مذهب در جهان اسلام، گواهی صادق بر تفکر وحدت مدار امام خمینی (ره) می باشد که باید آن را هم پاسداشت و هم بر ادامه راهش همت گماشت.

او گفت: ما اهل سنت ایران مفتخریم که بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبری نظام در دست شخصیتی فرهیخته، فقیهی وحدت مدار و عالمی عامل مانند حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) می باشد که ادامه دهنده راه امام و مصمم بر وحدت جهان اسلام هستند.

وی اظهار داشت: فتوای تاریخی رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن توهین به مقدسات اهل سنت شتاب دهنده وحدت و باطل کننده هجویات تفرقه افکنان بود که برای جهان اسلام یک نقطه عطف به حساب می آید.

اخبار مرتبط

رهبر معظم انقلاب: بزک‌کنندگان آمریکا امروز نمی توانند سر خود را بلند کنند/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود

بیانیه نمایندگان اقلیت دینی مجلس در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (ره)

برگزاری کنگره شعر «رسول آفتاب» ویژه سالروز رحلت امام خمینی (ره)

0 نظر

ارسال نظر

capcha