اندیشه‌های امام خمینی در انقلاب اسلامی متبلور شد

اندیشه‌های امام خمینی در انقلاب اسلامی متبلور شد

به گزارش سراج24 ایشان بنیانگذار انقلاب و تفکری بودند که مرزهای جغرافیایی را درنوردید و به یک گفتمان ایدئولوژیک مهم تبدیل شد. انقلابی که در داخل مرزها نماند و هندسه آن اکنون در تمامی جهان رو به گسترش است. تمامی شخصیت‌ها و نخبگان سیاسی جهان صرف نظر از مواضع متفاوت و حتی ضدیت با انقلاب اسلامی ایران اما نتوانستند نقش مهم و تاثیرگذارامام خمینی در تغییر روند تاریخ و معادله جهانی را نادیده بگیرند.

«طراد حماده» وزیر کار پیشین لبنان: «امام خمینی با پایه‌ریزی اقدامات سیاسی (فعل و انفعالات سیاسی) بر اساس مفهوم «ولایت فقیه»، تحولی حقیقی و انقلابی عمیق را در تفکر سیاسیِ اسلامی و تشکیل یک حکومت اسلامی واقعی ایجاد کرد. ایشان انقلاب اسلامی علیه نظام پادشاهی وابسته به غرب یعنی آمریکا و اروپا را رهبری کرد و باعث از بین بردن نفوذ بیگانگان از کشور و تحقق حاکمیت، آزادی و استقلال ایران شد. تفکرات امام خمینی همچنین به بیداری اسلامی در سطح جهانی منجر شد.

ایشان جمهوری اسلامی را بنا نهادند که یک حکومت اسلامی در تمامی ابعاد معنوی آن است. این حکومت اسلامی واقعی به مثابه الگویی برای دنیا بود و نقش اساسی در بیداری ملت‌های اسلامی و تمامی ملت‌های جهان علیه رژیم‌های ظالم و مستبد داشت. همچنین به منزله دعوت به آزادی ملت‌ها و حق آنها در تعیین سرنوشتشان بود. امام خمینی یک فیلسوف اسلامی و عارف و بنیانگذار نظام اسلامی واقعی پس از حکومت اسلامی پیامبر اسلام (ص) و حکومت علی (ع) بود و به یاری خدا فراهم کننده حاکمیت حق است.»

دکتر «هنلیتو سویلا»، استاد دانشگاه مرکز آسیایی فیلیپین، که مدتی در ایران زندگی کرده درباره امام خمینی (ره) می گوید: «من شخصاً امام خمینی را ندیده ام اما آرمان گرایی ایشان، اقداماتشان و نگرش ایشان برای داشتن جهانی دور از پیش داوری لازم و ضروری است.

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha