بیانیه نمایندگان اقلیت دینی مجلس در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (ره)

 بیانیه نمایندگان اقلیت دینی مجلس در آستانه سالروز رحلت امام خمینی (ره)

 به گزارش سراج24،نمایندگان اقلیت‌های دینی در مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای به مناسب سی و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تاکید داشتند که بر مبنای درایت ایشان بود که یک دلی و یکپارچگی آحاد ملت از همان ابتدا مورد توجه بود، عنایتی ویژه که تبلور آن را در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آن را در قانون اساسی می‌بینیم.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

جامعه ایرانی که در پهنای تاریخ تمدن ساز خود و در گستره پر تنوع جغرافیا و اقلیم خود همواره عنصر اصلی هویت خود را با فرهنگ دینی تعریف کرده و می‌کند، اوج آن را در انقلاب اسلامی با هدایت معمار بزرگ آن امام خمینی (ره) به منصه ظهور رساند.

امام همچون رهبری بلامنازع، با فراست، دورنگر چشم اندازی مشخص از رهروان ملت بزرگ ایران تصویر نمود و ملت نیز برخاسته از ریشه فرهنگ و باور‌های خود سر در این راه نهاد. جوامع پیروان ادیان الهی کشور نیز که همواره با هسته اصیل ملت یک دل و همگام بوده در این فرصت به موج حضور پیوست و بر تکالیف و حضور در روند انقلاب و سیر تکاملی آن واقف و پایمردی نشان داد که اوج آن را در دوران دفاع مقدس شاهد بوده ایم.

حال آن که در آستانه سالگرد رحلت آن بزرگ مرد تاریخ و انقلاب اسلامی ایران هستیم، بیش از پیش بر میراث حق طلبانه و برجسته امام خود آگاه گشته ایم. چرا که بر مبنای درایت ایشان بود که یک دلی و یکپارچگی آحاد ملت از همان ابتدا مورد توجه بود، عنایتی ویژه که تبلور آن را در حضور نمایندگان پیروان ادیان الهی در مجلس خبرگان قانون اساسی و استمرار آن را در قانون اساسی می‌بینیم.

ما نمایندگان جوامع پیروان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی با عرض تسلیت به محضر رهبر معظم انقلاب، روسای سه قوه، مسئولان کشوری و لشکری و مردم شریف ایران اطمینان داریم که رهروی ملت در مسیر اصیل انقلاب همچنان راهگشای موانع و مشکلات و با حفظ استقلال و اتکا به نفس وصول به اهداف والا و مشترک را ممکن خواهد ساخت.

آرا شاوردیان نماینده ارامنه شمال کشور

همایون سامه یح نجف آبادی نماینده کلیمیان

اسفندیار اختیاری نماینده زرتشتیان

روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب

شارلی انویه تکیه نماینده آشوریان وکلدانیان

اخبار مرتبط

امام خمینی (ره) نماد وحدت اسلامی است

امام خمینی(ره) تئوری های سکولاریسم را به لرزه درآورد

رهبر معظم انقلاب: بزک‌کنندگان آمریکا امروز نمی توانند سر خود را بلند کنند/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود

0 نظر

ارسال نظر

capcha