سخرانی فرماندار نیویورک

حمایت اندرو کوئومو فرماندار نیویورک از اعتراضات مردم آمریکا /فیلم

حمایت  اندرو کوئومو فرماندار نیویورک از اعتراضات  مردم آمریکا /فیلم

به گزارش سراج24، من در کنار تظاهرکنندگان هستم و فکر میکنم تمام امریکایی های خوش طینت و خوب در کنار تظاهرکنندگان ایستاده و از آنها حمایت میکنند. این یک حادثه مجزا از دیگر موارد نیست بلکه سریالی ادامهدار از موارد و شرایطی است که دهه ها و دهه ها و دهه ها در جریان بوده است. اینها فصل هایی از یک کتاب اند و عنوان این کتاب بیعدالتی و نابرابری مستدام و پایدار در امریکاست، و اینها، حادثه قتل فلوید، صرفاً فصل هایی از کتاب هستند. فصل هایی که از عصر مدرن شروع شده اند. قتل را دنی کینگ در لوس آنجلس ۱۹۹۱، آدلونو ویما در نیویورک ۱۹۹۷، احمد دیالو در نیویورک ۱۹۹۹، شوبل  در نیویورک ۲۰۰۶، آسکر گرف در کالیفرنیا ۲۰۰۹ ، گارنر در نیویورک ۲۰۱۴ ، مایکل براون در میسوری ۲۰۱۴، لکوان مک دونالد در شیکاگو ۲۰۱۴، فردی گری در بالتیمور ۲۰۱۵، آنتوان رز در پیتسبورگ در  ۲۰۱۸، احمد اوبری در جورجیا ۲۰۲۰، برینو تیلور  در کنتاکی ۲۰۲۰ جورج فلوید در ۲۰۲۰.
 علت خشم مردم این است علت سرخوردگی و استیصال و خشم مردم این است، مشکلی یک مورد نیست بلکه حادث شدن یک واقعه دوباره و دوباره و دوباره و دوباره است. 
موضوع مشاهده یک وضعیت و عبرت نگرفتن از آن است و این داستان در فضایی وسیع تر دارد شکل میگیرد و در اوضاع و شرایطی و سیعتر که در حقیقت داستان ویروس کرونا است، ویروسی که عمدتا  تاثیرگذار و قاتل اقلیت هاست تا دیگران. نگاهی به این کشور بیاندازید، نگاهی به مردمی که بر اثر کرونا میمیرند بیاندازید آنها عمدتا امریکایی های افریقایی تبار هستند که خارج از تناسب جمعیتی جان خود را از دست میدهند و این بیعدالتی ادامه دارد و این علت  ناامیدی و تظاهرات است. هیچکس دستور دزدی و غارت نمیدهد اما تظاهرکنندگان، فوران خشم، ترس و استیصال... بله بله بله و تقاضا و مطالبه مردم عدالت است، وقتی که دادستان کل کشور آمد و گفت که دلایل و مدارک دیگری وجود دارد اما من بیش از این چیزی نمی توانم بگویم، این امر فقط به تحریک بیشتر بیشتر ناامیدی دامن زد، بی عدالتی در نظام عدالت، چقدر انزجار آمیز است این مسئله برای ایده و تفکر امریکا .....
و تکرار و تکرار و تکرار.

 بس است دیگر، چند بار باید شاهد نمایش یک صحنه بود تا سرانجام دست به کار و حرکتی بزنید. این کشور بهتر از این است، بهتر از این ها بوده است و پایان دادن به تبعیض و بی عدالتی بنیادین نباید مدت زیادی طول بکشد.

ترجمه: علی اکبر جعفری

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha