حسینیان: انتخاب رهبر انقلاب منطقی‌ترین و دموکراتیک ترین انتخاب بود

حسینیان: انتخاب رهبر انقلاب منطقی‌ترین و دموکراتیک ترین انتخاب بود

به گزارش سراج24 حجت الاسلام روح‌الله حسینیان رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی در آیین رونمایی از کتاب «سند انتخاب» که صبح امروز در پارک شهر برگزار شد، با بیان اینکه ولایت فقیه و ولایت جزو ماهوی اسلام است، گفت: ولایت پیامبر(ص) و علی ( ع) و فقها اصل تعریف جامع اسلام است و بدون تعریف ولایت، اسلام شناخته نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه شیوه انتخاب رهبری تشیّع دموکراتیک‌ترین نوع انتخاب در تاریخ سیاسی بشر بوده است، گفت: امام نه حزب و نه گروه و نه سازمان مشخصی داشت، ولی به دلیل نوع زیستن و تفکرش به عنوان رهبری بی بدیل مورد قبول قاطبه ملت قرار گرفت و این شیوه نه بصورت ملکه، نه بصورت کارت الکترال و نه بصورت احزاب و گروه‌ها بلکه بصورت کشف مردم کوچه و بازار صورت گرفت و مردم او را انتخاب کردند.

حسینیان با بیان اینکه انتخاب رهبر انقلاب بهترین، منطقی ترین و دموکراتیک ترین انتخاب بود، گفت: جمعی از فقها به انتخاب مردم دور هم نشستند و رهبری را انتخاب کردند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی ادامه داد: مشکل اساسی قدرت‌های دنیا که همواره مشکلاتی را بوجود می‌آورند این است که انتخاب دموکراتیک در آن کشور‌ها وجود ندارد.

وی افزود: تفاوت نوع مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی با سران سایر کشور‌های جهان کاملا مشخص می‌کند که اگر مردم در انتخاب رهبر خود دخیل باشند چه ثمراتی به بار خواهد آورد. قدرتمندی و نفوذ رهبری انقلاب اسلامی ایران تا اندازه‌ای است که اغلب کشور‌های دنیا به آن اذعان دارند.

حسینیان بیان داشت: اگر به انقلاب‌هایی که در سایر کشور‌ها روی می‌دهد نگاه کنید می‌بینید که بدون حضور رهبری مقتدر و مدبر با شکست مواجه می‌شوند.

رئیس مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره محتویات کتاب «سند انتخاب» گفت: این کتاب یکی از پرسندترین آثار در خصوص انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری نظام اسلامی است. در واقع دلیل نگارش این اثر پاسخ به شبهه‌های بی‌شمار بدخواهان است که درباره رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای وارد می‌کنند.

اخبار مرتبط

تقریظ رهبر انقلاب بر کتاب «عصرهای کریسکان» منتشر خواهد شد

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا(س) با حضور رهبر انقلاب برگزار شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha