امام خمینی (ره) به ملت‌های جهان شجاعت استکبارستیزی بخشید

امام خمینی (ره) به ملت‌های جهان شجاعت استکبارستیزی بخشید

۱۴ خرداد سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) است. مردی که با استناد به رهنمود‌های قرآن و اسلام و عزم جدی که برای سرنگونی رژیم ظالم و منحوس پهلوی داشت، توانست با دستان خالی و پشتیبانی مردم حکومتی را بر مبنای قوانین اسلام در ایران به‌وجود آورد که پیام‌های این اقدام تاریخی امام راحل امروزه نیز موجب دگرگونی ملت‌ها و بیداری آن‌ها در مقابل عاملان آمریکا به‌ویژه در کشور‌های اسلامی شده است.

به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی پای سخنان «محمدحسن قدیری‌ابیانه» سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در مکزیک، نشستیم.

دفاع‌پرس: نقش اندیشه امام راحل در القاء بیداری میان ملت‌های ستمدیده جهان چه بوده است؟

مستحضر هستید که امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را با تأسی از قرآن و رهنمود‌های اسلام هدایت کرد و به همین دلیل بود که انقلاب مردم ایران در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید. این درحالی است که رژیم پهلوی تمام امکانات و تجهیزات را برای مقابله با امام خمینی (ره) در اختیار داشت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز دشمنان تمام تلاش خود را انجام دادند تا مانع انتشار پیام انقلاب به کشور‌های جهان شوند، اما شاهد بودیم که این انقلاب نه تنها رژیم منحوس پهلوی را که مورد حمایت آمریکا، شوروی و چین بود، نابود کرد بلکه نقطه عطفی در جهان اسلام شد. اتفاقی که به‌دنبال آن موجب تحولات گسترده در جهان به‌ویژه جهان اسلام شد و انقلاب اسلامی ایران بود که وضعیت جهان را از تک قطبی به چند قطبی تبدیل کرد و قطب بزرگی به نام جهان اسلام را بیشتر از گذشته در کانون توجه همگان قرار داد.

امام خمینی (ره) معتقد بودند که این قرن، قرن اسلام است و در عمل نیز همین اتفاق افتاد و هرکجا که شاهد برافراشته شدن پرچم اسلام بودیم، پیروزی‌های مختلفی حاصل می‌شد. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد بودیم که رژیم غاصب صهیونیستی با حمایت آمریکا در اغلب میادین پیروز بود، اما بعد از انقلاب اسلامی شکست‌های مختلفی نصیب آن‌ها شد. وضعیت طوری پیش رفته است که سران رژیم صهیونیستی که زمانی شعار «از نیل تا فرات» را سر می‌دادند، امروز دور خود دیوار کشیده و با این حال باز هم هراس دارند و از اتحاد جهان اسلام سردرگم شده‌اند.

ایستادگی و مقاومت در مقابل استکبار جهانی و نمایش قدرت جمهوری اسلامی برای جهانیان الگو شده است و درحال حاضر شاهد آن هستیم که مبارزات ملت‌ها با آمریکا در کشورشان شکل گرفته است. برخی مبارزات به پیروزی رسیده است و برخی دیگر درحال رسیدن به پیروزی و برخی از مبارزات نیز در مرحله آغاز شکل‌گیری است، لذا اندیشه و فلسفه امام خمینی (ره) که همان ایستادگی مقابل استکبار بود، امروز در اکثر کشور‌ها نفوذ کرده است.

دفاع‌پرس: روش امام خمینی (ره) در شناخت دشمن و شناساندن آن به جهانیان چگونه بود؟

یکی از ویژگی‌های بارز امام راحل، شناخت خوب و درست از دشمن بود، به‌طوری که اهداف و برنامه‌های آن‌ها را برملا می‌کرد و هرگز اهل معامله با دشمنان نبود. دشمنان از دیرباز به‌دنبال اختلاف‌افکنی بین مسلمانان بودند، چراکه خود آمریکایی‌ها و حامیانش در منطقه به خوبی می‌دانستند که اتحاد جهان اسلام به ضرر آن‌ها خواهد بود، به همین دلیل بود که امام (ره) مدام بر شعار وحدت جهان اسلام پایبند و معتقد بودند که این اتحاد زمینه پیروزی بر استکبار را فراهم می‌کند.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha