چگونگی شهادت ۳ تن از مرزبانان در منطقه مرزی سردشت

 چگونگی شهادت ۳ تن از مرزبانان در منطقه مرزی سردشت

سردار «قاسم رضایی» جانشین فرمانده ناجا در حاشیه بازدید از محل درگیری مرزبانان هنگ مرزی سردشت با اشرار مسلح، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شب گذشته مرزبانان همیشه‌بیدار حین مراقبت از مرز‌ها در یکی از برجک‌های مراقبت از مرز مشترک با عراق در منطقه سردشت، با یک گروه تروریستی که قصد ورود به کشور را داشت، مواجه شدند.

وی با بیان اینکه مرزبانان با تجهیزات فنی و گشت‌های هدفمند متوجه حضور گروهک تروریستی در منطقه شدند، افزود: مرزبانان بلافاصله پس از مشاهده گروهک تروریستی به مدت ۴۰ دقیقه با آن‌ها به‌صورت مسلحانه و دو طرفه درگیر شدند که در این درگیری سه تن از مرزبانان شجاع، دلیر و ولایت‌مدار هنگ مرزی سردشت به شهادت رسیدند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با تبریک و تسلیت شهادت مرزبانان به خانواده‌های گرانقدر این شهدا و همچنین خانواده بزرگ مرزبانی، اظهار داشت: محل درگیری مرزبانان با گروهک تروریستی کوهستانی بوده که منطقه مرزی حوزه عراق مقری برای دپوی قاچاقچیان است، منطقه مرزی یک منطقه قرمز بوده و هرگونه تردد غیرمجاز در این مرز‌ها جرم است و کسانی که حریم مرزی را نقض کنند، متجاوز مرزی محسوب می‌شوند.

سردار رضایی ادامه داد: افرادی هستند که با عنوان کولبر قصد تردد در مرز‌ها را دارند که عملا کولبر نیستند و تروریست‌های مسلح هستند که امیدواریم با همکاری مرزبانان کشور عراق، این منطقه را صد در صد مدیریت کنیم.

اخبار مرتبط

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

ایران از هیچ کوششی برای حمایت از ملت فلسطین دریغ نخواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha