بهره‌گیری از فضای مجازی برای معرفی اندیشه‌های امام خمینی (ره)

بهره‌گیری از فضای مجازی برای معرفی اندیشه‌های امام خمینی (ره)

 حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی ظهر امروز در خطبه‌های مکتوب نمازجمعه مینودشت با اشاره به سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: یکی از سوالاتی که در اذهان جامعه معمولاً مطرح می‌شود آن است که چگونه شده است که امام این همه محبوبیت داشته است؟ میلیون‌ها نفر در استقبال آن حضرت در بهشت‌زهرا حضور پیدا کردند و بیش از آن در تشییع جنازه ایشان، سر این محبوبیت چیست؟
وی تصریح کرد: در پاسخ عرض می‌کنم این آیه قرآن جواب این سوال را می دهد، می‌فرماید: «آنان که ایمان به خدا آوردند و اعمال صالح انجام داده‌اند خداوند متعال محبوبیت آنها را در دل مردم می‌اندازد». پس این محبوبیت یک محبوبیت الهی است.

 امام جمعه مینودشت گفت: امام دارای ویژگی‌های بسیار زیادی بودند اول اینکه کار امام خالصانه بود، برای رسیدن به قدرت انقلاب نکرد، خودشان می‌فرمودند «ما مأمور به وظیفه‌ایم نه مأمور به نتیجه» یکی از بزرگواران که عمدتاً با امام بود و جزء ملازمین آن حضرت بود می‌گوید: «به هیچ وجه اجازه نمی‌داد ما از او تبلیغات کنیم.»

شجاعت فوق‌العاده امام راحل بی‌نظیر بود/ از خوبی‌های فضای مجازی استفاده و از بدی‌هایش اجتناب کنیم

حسینی افزود: دوم نترسیدن امام و شجاعت فوق‌العاده‌اش، ایشان در خاطراتشان فرمودند «وقتی من را به تهران از قم می‌بردند، ناگهان ماشین در یک خط فرعی داخل بیابان رفت من یقین کردم که قصد کشتن‌ من را دارند ولی یک آن به خودم برگشتم که آیا ترسیدم دیدم نه، حدیث هم داریم: هر کس از خدا بترسد از هیچ چیز دیگری نمی‌ترسد و آن که از خدا نترسد از همه چیز می‌ترسد.
وی با بیان اینکه  امام حسن (ع) می‌فرماید: «در شگفتم و تعجب و می‌کنم از کسی که  اندیشه در خوردنی‌های خود دارد ولی در تفکرات خود فکری نمی‌کند، خاطرنشان کرد: برادران و خواهران گرامی امروز فضای مجازی را داریم این فضای مجازی هم دارای خوبی‌ها است و هم دارای بدی‌ها است، اینکه دانش‌آموزان ما با فضای مجازی مشغول درس هستند مهم و قابل توجه است، سایر امور اقتصادی، اجتماعی که از فضای مجازی استفاده می‌شود، اما متاسفانه دروغ و شایعه هم از همین فضای مجازی پخش می‌شود، پس باید از خوبی‌هایش استفاده کرد و از بدی‌هایش اجتناب کرد.

*  از فضای مجازی برای معرفی اندیشه‌های آن حضرت استفاده کنیم/ مردم همچنان الزامات بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا رعایت کنند

امام جمعه مینودشت گفت: با توجه به اینکه جلسه‌ای در ارتحال امام نداریم و حضور زائران در حرم آن حضرت به صورت قبل نخواهد بود، انتظار است در فضای مجازی یک حرکت حساب شده با شرایطش تنظیم شود که در فضای مجازی از آن حضرت تجلیل شود.

حسینی افزود: تشکر مجدد داریم از دست اندرکاران سلامت که الحمدلله وضعیت کشور ما در میان همه کشورها از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است ولی مردم همچنان باید رعایت برنامه‌های سلامت را داشته باشند و کاری نشود که دوباره برگردد مثل اول شود.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha