ثبت‌نام ۹۵۰ هزار نفر در زیارت نیابتی سیدالشهدا همزمان با ماه رمضان

ثبت‌نام ۹۵۰ هزار نفر در زیارت نیابتی سیدالشهدا همزمان با ماه رمضان

زیارت امام حسین (ع) در ماه مبارک رمضان به ویژه شب‌های قدر، همواره مورد توجه مسلمانان بوده است و هرساله در این ماه مبارک هزاران ایرانی به عتبات و زیارت حرم حسینی مشرف می‌شدند.

امسال با شیوع کرونا و بسته شدن مرزهای عراق، نه تنها ایرانیان بلکه مشتاقان زیارت حرم سیدالشهدا (ع) از سایر کشورها و‌ حتی دیگر شهرهای عراق، از اواخر سال گذشته امکان تشرف به کربلا را نداشتند و شهرهای عراق قرنطینه شدند. 

با این وجود درهای حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) بر روی زائران باز بود و مردم کربلا در هر ساعت از شبانه‌روز به ویژه لحظات افطار تا سحر به این قطعه از بهشت مشرف می‌شدند.

با توجه به عدم امکان حضور زائرانی خارج از کربلا به حرم‌ها پس از شیوع کرونا، آستان قدس حسینی اقدام به راه‌اندازی ثبت‌نام زیارت نیابتی کرد تا عاشقان در هر نقطه از دنیا بتوانند از راه دور زائر امام حسین (ع) شوند و خادمان به نیابت از آن‌ها به زیارت اباعبدالله (ع) بپردازند.

در ماه مبارک رمضان نیز روند زیارت نیابتی و ثبت‌نام از مشتاقان زیارت ادامه یافت و هر روز انجام شد، تا جایی که در طول این ماه بیش از ۹۵۰ هزار نفر برای زیارت نیابتی ثبت‌نام کردند و در روزهای دوشنبه و جمعه زیارت آن‌ها انجام شده است.

به گزارش فارس، آستان قدس حسینی و عباسی برای فراهم‌شدن امکان زیارت از راه دور برای عاشقان زیارت کربلا در این مدت امکان تماس به حرمین شریفین را نیز مهیا کردند و بیش از ۷۰۰ هزار تماس از نقاط مختلف با حرم‌های کربلا برقرار شد.

اخبار مرتبط

سلسله جلسات زنده (LIVE) /سازمان فضای مجازی سراج، مرکز سمنان

وداع باشکوه مردم مازندران با پیکر ۲ شهید مدافع حرم

توزیع بیش از هفتصد کارت هدیه دو میلیون ریالی بین نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha