همایش مجازی «بقیع» برگزار می‌شود/ بررسی آثار منفی تخریب بقیع در وحدت اسلامی

همایش مجازی «بقیع» برگزار می‌شود/ بررسی آثار منفی تخریب بقیع در وحدت اسلامی

حجت‌الاسلام حمید احمدی، رئیس کمیته فرهنگی و آموزش ستاد مرکزی اربعین 

با اشاره به برگزاری هم‌اندیشی «بقیع» در فضای مجازی اظهار داشت: هشتم شوال همزمان با سالروز تخریب قبرستان بقیع است که به این مناسبت ستاد اربعین و پژوهشکده حج و زیارت برای زنده نگه داشتن بقیع به عنوان تاریخ و هویت اسلامی، هم‌اندیشی «بقیع، نگین تراث اسلامی» را طراحی و اجرایی کردند.

وی با بیان اینکه همایش بقیع به دو زبان فارسی و عربی در فضای مجازی برپا می‌شود، افزود: علاوه بر ائمه اطهار (ع) و صحابه و شهدای جنگ احد، بزرگانی از اهل تسنن نیز در این قبرستان مدفون هستند. بر همین اساس، تمام مسلمانان چه شیعه و چه سنی، معتقدند که بقیع به عنوان هویت تاریخ و فرهنگ اسلامی باید حفظ شود.

حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به مشارکت کشورهای مختلف در هم‌اندیشی بقیع، درباره موضوعات برگزاری هم‌اندیشی بقیع خاطرنشان کرد: این همایش شنبه ۱۰ خردادماه با موضوعاتی همچون میراث مشترک مسلمانان در بقیع، ضرورت پاسداشت و یادبود بزرگان اسلام در بقیع، حافظه تصویری بقیع در میراث فرهنگی و همچنین آثار منفی تخریب بقیع در وحدت اسلامی در بستر فضای مجازی با حضور اندیشمندان کشورهای مختلف از جمله پاکستان، الجزایر، عراق و ایران برگزار می‌شود.

 

اخبار مرتبط

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

در شرایط کرونایی هم می‌توان به تکلیف حسینی عمل کرد

اعزام 350 مبلغ بومی در ماه محرم به مناطق ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha