رفتار متناقض سعودی‌ها در بازگشایی مسجدالحرام/ حج ۹۹ برگزار می‌شود؟

رفتار متناقض سعودی‌ها در بازگشایی مسجدالحرام/ حج ۹۹ برگزار می‌شود؟

خانه خدا همزمان با عید سعید فطر توسط کارکنان مسجدالحرام (ص) غبارروبی شد.

این اقدام سعودی‌ها در کنار برداشتن نرده‌های اطراف کعبه، ضدعفونی مکرر مسجدالحرام و نصب تونل ضدعفونی و‌ کنترل سلامت در ورودی‌ها، در نظر اول برنامه‌ریزی برای بازگشایی خانه خدا به روی زائران در ایام کرونا را قوت ‌بخشید. 

رفتار ضدونقیض سعودی‌ها در بازگشایی مسجدالحرام/ حج ۹۹ برگزار می‌شود؟

اما رفتار ضدونقیض سعودی‌ها در روزهای اخیر، خلاف این امر را نشان می‌دهد و ابهامات در زمینه‌ حج تمتع سال ۱۴۴۱ قمری را دو چندان می‌کند. چرا که در مرحله نخست همانطور که علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت حدود ۴۰ روز گذشته عنوان کرده بود، وضعیت و‌ تکلیف حج تمتع باید تا پایان ماه مبارک رمضان مشخص می‌شد تا کشورها بتوانند در صورت برپایی این مناسک برنامه‌ریزی کنند.

اما اکنون با وجود پایان ماه میهمانی خدا، همچنان سعودی‌ها درباره وضعیت حج تمتع سال جاری اظهار نظر نکرده‌ و نه تنها اقدام عملی برای برپایی حج نداشتند، بلکه اطلاعیه‌ای هم برای ایجاد آمادگی به منظور حضور زائران کشورهای مختلف در سرزمین وحی همزمان با ایام حج تمتع صادر نکرده‌اند؛ به طوری که پس از درخواست وزیر حج عربستان درباره عدم برنامه‌ریزی حج امسال از سوی کشورهای اسلامی، سکوت اختیار کرده‌ و تکلیف را به وضوح‌ مشخص نکردند تا کشورها نیز برنامه‌ریزی کنند.

اخبار مرتبط

سامانه سوت‌زنی فارس، دکان عدالت‌خواهی نمایشی را جمع می‌کند

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha