حزب‌الله همچنان محبوب جوانان لبنان

حزب‌الله همچنان محبوب جوانان لبنان

خبرگزاری فرانسه امروز با انتشار گزارشی به بهانه ۲۵ مه (۵ خرداد) و عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی از لبنان نوشت: حزب‌الله لبنان بیستمین سال خروج اسرائیل را که نخستین عقب‌نشینی تحت فشار نظامی از سرزمین‌های اشغالی عربی به شمار می‌رود، گرامی می‌دارد.

به نوشته این خبرگزاری، حزب‌الله امروز هم یک گروه نظامی است که در تعدادی از کشورهای منطقه حضور دارد و هم یک نیروی سیاسی عمده در لبنان به شمار می‌رود.

حزب‌الله ۲۰ سال پس از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی هنوز از حمایت گسترده‌ای میان جوانان لبنانی که با قصه پایان بخشیدن قهرمانانه این گروه به ۲۲ سال اشغالگری اسرائیل بزرگ شده‌اند، برخوردار است.

ارائه خدمات اجتماعی و کمک به فقرا نیز این گروه را محبوب مردم و نسل جدیدی از هواداران را مجذوب آن کرده است.

خبرگزاری فرانسه نوشت که عقب‌نشینی اسرائیل از لبنان در این کشور و کل جهان عرب به عنوان دستاوردی عظیم جشن گرفته شد و خاورمیانه حزب‌الله را ستود و پس از جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ با نیروهای اسرائیلی، محبوبیت حزب‌الله در میان هوادارانش بار دیگر افزایش یافت.

حزب‌الله لبنان پس از عقب‌نشینی رژیم صهیونیستی وارد عرصه سیاسی شد و اکنون تبدیل به یک بازیگر سیاسی در لبنان شده که به همراه متحدانش اکثریت مجلس و کابینه را در دست دارند.

این جنبش همچنین یک شبکه تلویزیونی را اداره کرده و شبکه گسترده‌ای از خدمات اجتماعی، مدارس، بیمارستان و سازمان‌های خیریه را می‌گرداند.

اخبار مرتبط

نام قاتل شهید «عماد مغنیه» فاش شد

رئیس‌جمهور لبنان فرضیه انفجار انبار مهمات حزب‌الله را قویا رد کرد

عاقبت حاشیه سازی و صحنه آرایی برای حذف حزب الله به کجا ختم خواهد شد؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha