بازدید از موزه ملی ایران نوبت‌بندی شد/اول پروتکل‌ها را بخوانید بعد به موزه بروید

بازدید از موزه ملی ایران نوبت‌بندی شد/اول پروتکل‌ها را بخوانید بعد به موزه بروید

جبرییل نوکنده ـ مدیر کل موزه ملی ایران ـ توضیح می‌دهد: با توجه به بحران ویروس کرونا محدودیت‌هایی در بازدیدها اعمال شده و به منظور حفاظت پیشگیرانه در سلامت کارکنان، بازدیدکنندگان و همچنین صیانت آثار موزه‌ای دستورالعمل ویژه بازدید در موزه ملی ایران تدوین و اجرایی می‌شود که ضروری است همه‌ی بازدیدکنندگان پیش از مراجعه به موزه ملی ایران این پروتکل را دقیق مطالعه کرده و موارد آن را رعایت کنند.

او با بیان این‌که بازگشایی کامل همه‌ی بخش‌های موزه، شاید در بحران کرونا امکان‌پذیر نباشد، ادامه می‌دهد: در تلاش هستیم تا به صورت تدریجی و پلکانی سالن‌های نمایشی موزه را بازگشایی کنیم. در مرحله نخست از چهارم تا ۹ خرداد صرفا «نمایشگاه کشفیات باستان شناسی سال ۱۳۹۸» گشایش یافته و از دهم خرداد موزه ایران باستان از دوره آغاز عیلامی تا پایان دوران ساسانی در طبقه همکف قابل بازدید می‌شود.

او با بیان این‌که انتظار می‌رود مخاطبان و علاقمندان موزه‌ای این‌بار با مسئولیت اجتماعی بیشتری به بازدید از موزه‌ها بیایند و در پاسداری از میراث فرهنگی و جلوگیری از گسترش این بیماری همگام باشند، ادامه می‌دهد: بازدیدکنندگان حتما باید قبل از مراجعه به موزه ملی ایران پروتکل یاد شده را به دقت مطالعه کرده و نسبت به بازدید در مسیرهای از پیش تعیین شده و به نشانه‌گذاری‌های نصب شده، توجه کنند.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha