مرگ مشکوک کاریکاتوریست ضدصهیونیست در سوییس

مرگ مشکوک کاریکاتوریست ضدصهیونیست در سوییس

علی فراحی: {بهنام بهرامی} را به واسطه آثار ضد صهیونیستش در حوزه کاریکاتور خیلی ها می شناسند. او سال 96 برای ادامه تحصیل به سوییس رفت و مشغول تحصیل بود.

وی ادامه داد: سال گذشته پلیس سوییس او را بازداشت کرد و از او بابت کاریکاتور معورف هولوکاستش که سالها پیش آن را کشیده بود، سوال و جواب می کنند و در نهایت هم اعلام می کنند که باید خاک این کشور را ترک کند. بهنام هم می پذیرد اما در اقدامی عجیب همان شب، که از ساختمان پلیس بیرون می آید، حوالی یک پارک، کوله پشتی او که حاوی مدارک شناسایی و لپ تاپش بوده را به سرقت می برند.

فراحی تاکید کرد: او به سرعت موضوع را انتقال می دهد و پیگیر گرفتن مدارکش می شود تا بتواند به سرعت برگردد. اما به یکباره تلنفش خاموش شد و ما حدود 20 روز از بهنام خبر نداشتیم. این اتفاق همزمان می شود با اواخر سال گذشته که اینترنت در ایران قطع شده بود. و در نهایت پلیس سوییس، پیکر بهنام را بی هیچ توضیحی درباره دلیل مرگ و چگونگی کشف جسد در اختیار کنسولگری ایران گذاشت.

وی تصریح کرد: نکته قابل توجه این است که پلیس سوییس پاسخی به خانواده بهرامی و همچنین کنسولگری ایران نداده است و اصلا نکته اینجاست که اگر اینها ریگی به کفش نداشتند چرا پیکر بهنام با اسکورت پلیس دفن شد؟ آن هم در شرایطی که ابتدا اعلام کردند در یک گورستان در ژنو به دفن خواهد شد و علی رغم اینکه دوستان او و نمایندگان کنسولگری به گورستان یاد شده رفته بودند، ساعت یازده صبح اعلام می کنند که پیکر بهنام بناست در یک گورستان دیگر به خاک سپرده شود.

 وی در پاسخ به این سوال که حالا با گذشت چندین ماه از درگذشت بهنام بهرامی، آیا توضیحی به خانواده ایشان داده نشده؟ عنوان داشت: خیر. مساله همین جاست که ما به هیچ عنوان حتی نمی دانیم او کجا و به چه نحو درگذشته است. بهنام هنرمندی بود که به واسطه آثارش شناخته شده بود و حتی یکبار منافقین نمایشگاه او را به هم زده بودند. حالا هم پلیس و دولت سوییس هیچ پاسخی به ما نمی دهند.

فراحی درباره پیگیری موضوع از طریق وزارت امور خارجه نیز گفت: ما بارها از وزارت امور خارجه تقاضای پیگیری کرده ایم اما متاسفانه هیچکس هیچ پاسخی برای ما ندارد. وعده پیگیری زیاد گرفته ایم اما تا به حال هیچ پاسخ قانع کننده ای دریافت نکرده ایم.

وی در پایان گفت: ما همچنان پیگیر موضوع هستیم و امیدوارم که کنسولگری ایران در سوییس و وزارت امور خارجه یافتن دلیل مرگ بهنام را در دستور کار خود قرار دهند.

اخبار مرتبط

در واکنش به سخنان یک داوطلب انتخابات ریاست جمهوری: «نوکوشیمورو»

بیانیه سپاه پاسداران: قدرتمندتر از گذشته حامی انتفاضه و ملت فلسطین خواهیم بود

امروز جبهه‌های مقاومت یک قدرت قابل محاسبه و تاثیرگذار هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha