دومین گام از حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس از حرم حضرت معصومه (س) آغاز شد

دومین گام از حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس از حرم حضرت معصومه (س) آغاز شد

به گزارش سراج24، دومین گام از حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس، عصر دوشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه با پیاده‌روی جمعی از طلاب، دانشجویان و خانواده‌ها از حرم حضرت فاطمه‌ی معصومه تا حرم حضرت شاه‌جمال در ابتدای جاده‌ی عتبات و قدس انجام شد.

این حرکت که طی یک هفته به صورت امدادی و پیاده  شهرهای شرقی تا غربی ایران و برخی دیگر از کشورهای جهان اسلام را با شعار الی‌بیت‌المقدس می‌پیماید، تلاش برای تعظیم شعائر یوم‌الله روز قدس است که به جای تجمع در عرض خیابان، تقرب در عمق جاده به طرف عتبات و قدس را می‌آزماید و بازتعریف روز قدس در هیأت هفته‌ی قدس بر شریان‌های پیاده‌ی اربعین با هدف تعطیل نشدن مناسک روز قدس است.

گفتنی است حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس در نخستین گام خود از صحن قدس آستان مطهر رضوی آغاز شد و در هر روز تا رسیدن به گام آخر، صفر مرز خسروی، تلاش بر آن است که زائرانی از خانه تا نقطه چاووش شهر و روستا را پیاده طی کرده و در نقطه‌ی چاووش در ابتدای جاده‌ی عتبات و قدس از دور حرم حسینی و حرم اقصی را زیارت می‌کنند و چاووش‌خوانی می‌کنند.

کاشت نهال سیب به جهت حرم حسینی و نهال زیتون به جهت مسجد اقصی و برقراری نماز جماعت در محیط باز بوستان چاووش در کنار آستان حضرت شاه‌جمال و افطاری ساده از دیگر برنامه‌های روز دوم حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس در قم مقدسه بود.

بناء به اعلان دبیرخانه‌ی مجمع تشکل‌های بین‌الملل، هماهنگ‌کننده‌ی ملی این حرکت مردمی، گام سوم این پیاده‌روی گسسته‌ی یک‌هفته‌یی عصر روز سه‌شنبه در مراکز استان تهران، فارس و چند شهر و روستای استان سیستان و بلوچستان با رفتن به نقطه‌ی چاووش این نقاط و چاووش‌خوانی در ابتدای جاده‌ی عتبات و قدس و زیارت از دور حرم کربلاء و‌بیت‌المقدس برگزار خواهد شد.‌

اخبار مرتبط

قیام ۱۹ دی ترکیب درخشانی از غیرت و عقلانیت است/نباید به اختلافات مذهبی و قومی دامن زد

پخش زنده ارتباط تصویری رهبر انقلاب با مردم قم در سالروز قیام ۱۹ دی

شهید سلیمانی از سر ایمان برای خدا مجاهدت می‌کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha