سخنگوی حماس: مذاکره با اشغالگران بیهوده است.

سخنگوی حماس: مذاکره با اشغالگران بیهوده است.

حسام بدران عضو دفتر سیاسی و سخنگوی رسانه‌ای جنبش حماس ، درباره عوامل تداوم و بقای گرامیداشت روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان گفت: قدس در ضمیر و وجدان امت اسلامی حاضر است. قدس قبله اول مسلمانان و معراج گاه پیامبر اکرم (ص) است. قدس جوهر درگیری بین ما و  رژیم صهیونیستی است.هرگاه خطرات علیه قدس افزایش یافته است، ما شاهد حضور گسترده امت اسلامی خود در صحنه بوده‌ایم. هرگاه مردم دعوت شده اند، ما شاهد خیزش و خروش آنها برای اعلام موضع ثابت خود در قبال قدس بوده‌ایم. ما این حضور و خیزش گسترده را در روز جهانی قدس شاهد بوده ایم.

وی افزود: اما امسال روز جهانی قدس به خاطر میزان توطئه‌ها علیه قدس و به طور کلی علیه مسئله فلسطین ویژگی خاص خودش را دارد. لذا لازم است که امت اسلامی صدای خود را بلند کرده و مواضع خود را به طور موثرتر در دفاع از قدس و حفاظت از مسجد الاقصی بیان کنند.

 

بدران درباره ارزیابی خود از برخی حرکت‌ها برای به حاشیه بردن روز جهانی قدس و مسئله اول جهان اسلام و کاهش اهمیت آن به بهانه‌های مختلف از طریق عادی سازی روابط رژیم‌های عرب با رژیم صهیونیستی یا اختلاف افکنی بین کشورهای اسلامی و سرگرم کردن آنها به خودشان یا حتی از طریق پخش سریال‌ها برای عادی‌سازی روابط گفت: حرکت سریع برخی به سمت عادی سازی روابط با اشغالگران «خنجری» به پشت مقاومت و همه ملت فلسطین و نادیده گرفتن و انکار خون شهیدان و درد و رنج اسیران و آوارگان و پناهندگان فلسطینی است. تلاش برای مشروعیت بخشی به رژیم صهیونیستی به جایی نخواهد رسید، زیرا امت اسلامی بسیار بیش از آنچه اصحاب عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی فکر می‌کنند، آگاه و هوشیار و پایبند به قدس و فلسطین است.

 

اخبار مرتبط

همه دوربین‌های مسیر تردد «مهسا امینی» بازبینی می‌شوند

توپ در زمین ایران است

واکنش کنعانی به مواضع مداخله‌جویانه آمریکا و اتحادیه اروپا

0 نظر

ارسال نظر

capcha