کتاب زندگینامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان سرباز ولایت منتشر شد

کتاب زندگینامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان سرباز ولایت منتشر شد

به گزارش سراج24، کتاب زندگینامه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان سرباز ولایت توسط انتشارات قاف اندیشه منتشر شد.

این اثر در دویست صفحه بوده و برای اولین بار به بازگویی زندگی و ناگفته‌های سردار شهید شلیمانی پرداخته و از سلوک عملی و رشادت‌های وی سخن گفته است.

سرنوشت زندگی جوانی که به عشق حاج قاسم و مکتب فکری وی راه را پیدا کرده و زندگی معنوی انتخاب نموده بخش دیگر این اثر است که به صورت داستان کوتاه ارائه گردیده است.

مرتضی کرامتی مشکینی که قبل از آن کتاب‌های مختلفی از وی به زیور طبع آراسته شده و کتاب‌های وی به زبان ترکی استامبولی چاپ شده نویسنده این کتاب فاخر است.

کتاب سرباز ولایت به ناگفته‌هایی از حسن و خلق سردار اشاره نموده و جایگاه وی را در دنیا و رسانه‌ها یک شخصیت و لیدر محبوب ارائه نموده است.

با مطالعه این اثر علاوه‌بر رشادت‌ها، خدمات، زندگی نظامی و شخصی سردار آشنا خواهید شد بلکه به زندگی عرفانی و سیر و سلوک سردار نیز آشنا خواهید شد که بخش اعظم آن برای اولین بار مطرح منتشر می‌شود.

انتشارات قاف اندیشه با چاپ این اثر علاقه‌مندان را به مطالعه این سردار نام آشنا سوق میدهد و این اثر با قطع رقعی و صفحه آرایی گرافیکی به کار خود خاتمه داده است که صفحه آرایی و طرح جلد این اثر نیز توسط مهدی نیک‌نظام صورت پذیرفته است.

گفتنی است؛ در گوشه‌هایی از این اثر فاخر چنین آمده است: 

زندگی انسان‌های بزرگ از آن‌جایی آغاز می‌شود که به عالم ملکوت ایمان داشته و خدا را در زندگی اصل قرار داده، و با سیر و سلوک عملی به لقا الله دست یافته‌اند.

از نگاه عرفا اهداف نهایی عالم خلقت رسیدن به لقا الله است و هر کس در این نشا توانست با مجاهدت نفسانی به آن درجه نائل آید به لذات مافوق دست یافته و به اهداف خلقت و بندگی دست می‌یابند.

به تعبیر یکی از عرفای ربانی، انسان‌هایی که در این عالم خودشان را درست نکرده‌اند در عالم برزخ باید مراحل خدا شناسی را تحصیل نمایند و به همین منظور شب موقع تحصیل مردگان است و رفتن به قبرستان در این موقع مکروه است.

بنابراین زندگی با تحصیل حاصل به اهداف مد نظر نائل می‌شود و آن یا مجاهدت نفسانی به دست نمیاید.

زندگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عارفانه بوده و عاشقانه سپری شده و سال‌ها با مجاهدت نفسانی برای رسیدن به لقا الله بوده است.

گریه‌ها و زمزمه‌های عارفانه وی و خلوت‌ها و شب‌نشین‌های سردار، چه غوغایی در این عالم درست کرده بود و چه لذت‌هایی با معبود برده و عاشقانه به مناجات و نجوا پرداخته بودندو در تاریخ نیر همه این‌ها ثبت و تاثیر معنویات وی تا ابد در این عالم ماندگار خواهد شد.

در تاریخ امروز باید از سردار به عنوان یک شخصیت مافوق مجاهدت یاد نمود و در دروس پایه تا سطح و دانشگاه در همه مقاطع زندگی علمی  از رشادت‌های وی گوشزد و به عنوان  الگو معرفی گردد.

در تاریخ باید قرن‌ها بگذرد تا شخصیتی مثل ایشان متولد و در دل‌ها حکومت کند، وی بیش از آن‌که فرمانده نظامی باشد فرمانده دلها بود و در دلها نفوذ می‌کرد و به خاطر تاثیر نفس و انفاس قدسی حضرت‌ش، شخصیت وی در خارج از مرز و در میان مستضعفان جهان یک چهره شاخض و محبوب تلقی می‌شد و همه  این‌ها جز روح پاک و انفاس قدسی و لطف الهی نمی‌تواند باشد.

یکی از موفقیت‌های چشمگیر این سردار عزیز تبعیت از رهبری بوده و به عنوان استاد و شاگردی در تمامی عرصه‌ها گوش به فرمان ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای بودند و خط و مشی رهبری را یک امر مبرز برای عاقبت بخیری معرفی نموده‌اند.

در این رساله به بررسی سیر و سلوک عرفانی آن شهید والامقام پرداخته و برای اولین بار با یک رویکرد دیگری به این عرصه خواهیم پرداخت.

نام این اثر را به خاطر تبعیت از رهبری و دوری از زخارف و زرق و برق دنیایی و طبق علاقه وافر حضرت‌ش به عنوان سربازی "سرباز ولایت" گذاشتیم که امید است عزیزان با الگو قرار گرفتن راه شهدا و بالاخض شهید والا مقام سردار سپهید حاج قاسم سلیمانی در راه بندگی ساعی و  به درجات آن بزرگواران نائل آییم.

اخبار مرتبط

سیره سردار سلیمانی عملی کردن کلام رسول خدا(ص) بود

ویژه‌نامه «قهرمان»‌ در آمریکای لاتین منتشر می‌شود

سردار سلیمانی بر اطاعت محض از ولایت فقیه تاکید داشت

0 نظر

ارسال نظر

capcha