سی‌ان‌ان: نارضایتی از عملکرد ترامپ در مبارزه با کرونا افزایش یافته است

سی‌ان‌ان: نارضایتی از عملکرد ترامپ در مبارزه با کرونا افزایش یافته است

 نتایج مطالعه میدانی اخیر شبکه خبری سی‌ان‌ان حاکی از این است که همچنان بیش از نیمی از شهروندان آمریکایی از عملکرد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و دولتش در مبارزه با شیوع ویروس کرونا ناراضی هستند.

بر اساس نظرسنجی سی‌ا‌ن‌ان که در روزهای هفتم تا دهم ماه می (18تا 21 اردیبهشت‌ماه) و با مشارکت 1112 فرد بزرگسال-که به روش نمونه‌گیری تصادفی از سراسر آمریکا انتخاب شده بودند- انجام شده است، 55 درصد از مشارکت‌کنندگان اعلام کرده‌اند که از نحوه مقابله رئیس‌جمهور آمریکا و دولت وی با بحران کرونا ناراضی هستند.

این در حالی است که درصد افراد ناراضی از عملکرد ترامپ در مبارزه با بحران کرونا، در نظرسنجی ماه گذشته میلادی 52 درصد و در نظرسنجی دیگری که در اوایل ماه مارس (اواسط اسفند) انجام شد، 48 درصد بود.

از دیگر نکات مورد توجه در نظرسنجی اخیر سی‌ان‌ان این است که تنها 36 درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی گفته‌اند که دونالد ترامپ را منبع قابل‌اعتمادی برای کسب اطلاعات درباره بحران کرونا می‌دانند.

دونالد ترامپ و دولت آمریکا به دلیل سهل‌انگاری و تعلل در انجام اقدامات لازم برای مقابله با شیوع کرونا در نخستین هفته‌های شیوع ویروس کرونا در آمریکا، با انتقادات زیادی مواجه هستند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر شده از سوی مراجع دولتی در آمریکا، تاکنون حدود 1.4 میلیون نفر در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و بالغ بر 81 هزار نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا از لحاظ شمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا، با اختلاف بسیار فاحشی نسبت به سایر کشورها در رتبه نخست جهان قرار دارد.

اخبار مرتبط

رای دادگاه عالی آمریکا علیه ترامپ

مسئولان فریب مواضع دوگانه ترامپ را نخورند/آمریکارا گستاخ‌تر نکنیم

ترامپ احتمال شکست در انتخابات ۲۰۲۰ را پذیرفت

0 نظر

ارسال نظر

capcha