ارتش سوریه یک مقر نظامی در استان حماه را از تروریست‌ها پس گرفت

ارتش سوریه یک مقر نظامی در استان حماه را از تروریست‌ها پس گرفت

به گزارش سراج24، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش سوریه امروز دوشنبه اعلام کرد که یک مقر نظامی در منطقه الغاب را که اخیرا به اشغال گروه های تروریستی در آمده بود بازپس گرفته است.

این منبع نظامی گفت که گروه های تروریستی پیش از ظهر یکشنبه به یکی از مقرهای نظامی ارتش سوریه در روستای الطنجره واقع در منطقه الغاب شمالی حمله کردند به گونه ای که این مقر نظامی  هدف حملات خمپاره ای و رگباری سنگین تروریست‌ها قرار گرفت و در نتیجه نیروهای ارتش برای جلوگیری از تلفات از این مقر عقب نشینی کردند.

وی اظهار داشت: نیروهای ارتش سوریه فورا تدابیر لازم برای آغاز پاتک به تروریست ها را آغاز کرده و در پی این عملیات که تا بامداد امروز دوشنبه ادامه یافت مقر مذکور آزاد شد و اوضاع به روال عادی برگشت و این در حالی است که تروریست ها متحمل خسارت‌های سنگینی شدند.

این منبع همچنین از کشته و زخمی شدن شماری از نیروهای ارتش در این عملیات خبر داد.

پیش از این منابع مختلف از کشته و زخمی شدن دهها تن از نیروهای ارتش سوریه در درگیری های شدید با گروه های تروریستی در محور سهل الغاب الأوسط در شمال غرب استان حماه خبر داده بودند.

این منابع گفتند که نیروهای ارتش سوریه در جریان دفع حملات تروریست ها که با استفاده از خوردوهای بمب گذاری شده صورت گرفته بود کشته و زخمی شدند. این بزرگترین حمله تروریست ها از زمان اعلام آغاز آتش بس در منطقه کاهش تنش در ادلب است.

اخبار مرتبط

توافق نظامی دمشق-تهران و تغییر قواعد بازی در حریم هوایی سوریه 

ایران خواستار لغو تمامی تحریم‌های ضد بشری علیه سوریه است

پشت پرده شایعه شهادت فرماندهان ایرانی چیست؟

0 نظر

ارسال نظر

capcha