مسئول قرارگاه امام خامنه‌ای تشریح کرد:

تداوم تلاش جهادی تا شکست کرونا/اجرای طرح اطعام مهدوی در ماه رمضان

تداوم تلاش جهادی تا شکست کرونا/اجرای طرح اطعام مهدوی در ماه رمضان

به گزارش سراج24، محمد کریم خورشیدوند امروز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قرارگاه مردمی امام خامنه ای در بحث کرونا در چهار حوزه فعالیت کرده است، اظهار داشت: نخستین گامی که برداشته شد ایجاد مرکز آموزش بود که با رصد، پیگیری و پژوهش سعی کردیم شتابزده عمل نکنیم و کاری که بر روی زمین مانده را انجام دهیم به گونه‌ای که کمترین هدر رفت انرژی نیروهایمان را در پی داشته باشد.

ارائه آموزش‌های لازم به نیروهای قرارگاه

وی افزود: مرکز آموزش قرارگاه مردمی امام خامنه ای متشکل از حدود ۲۵ کلاس و یک سالن صد نفره و یک فضای کامل است که سعی کردیم این کار تا حد امکان به دور از تجمع صورت گیرد و چون فرمانده این میدان دانشگاه علوم پزشکی است با مراجعه به علوم پزشکی مجوز گرفته و از اساتید آنها در این راستا استفاده شد تا خود تربیتی و دیگر تربیتی انجام گیرد.

مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای در خرم آباد خاطرنشان کرد: آموزش در دو بخش آشنایی با ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری و جلوگیری از این بیماری و همچنین میزان ترکیب مفید مواد ضد عفونی کننده برای استفاده در فضاهای باز و بسته انجام شد.

راه اندازی خط تولید مواد ضدعفونی و ماسک

خورشیدوند با بیان اینکه در حوزه دوم نیروی جهادگر ما ابزار نیاز دارد در حالی که در بازار گران است در همین راستا ما به تولید ماسک به صورت خانگی پرداختیم تا از تجمع افراد جلوگیری کنیم و طبق استانداردها به تولید ماسک پرداختیم، تصریح کرد: تا کنون حدود ۶۰ هزار ماسک تولید و توزیع شده بین جهادگران ما و دیگر جهادگران که چتر حمایتی داریم و در بین نقاط محروم استان توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه یک چتر حمایتی روی دیگر گروه‌های جهادی دارد و نقش حمایتی داریم.

مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای در خرم آباد با اشاره به اینکه با همکاری اعضای فعال قرارگاه که یکی از آنها تولیدی مواد شوینده داشت با تغییر کاربری این تولیدی و همکاری که با قرارگاه داشتند و با رایزنی با مسئولین شرکت آسیا دارو ایرانیان که در بحث تولید مواد شوینده فعالیت می‌کرد اکنون در بحث تولید مواد ضدعفونی کننده فعال شده‌ایم، گفت: این تولید هم برای خود قرارگاه هم برای دیگر بخش‌هایی که نیازمند مواد ضدعفونی کننده هستند استفاده می‌شود.

توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی در قالب طرح «مومنانه»

خورشیدوند با بیان اینکه مدیر کل شرکت آب و فاضلاب لرستان که از اعضای افتخاری قرارگاه هستند در بحث تأمین مواد ضدعفونی کننده به ویژه آب ژاول کمک کردند، تصریح کرد: در حوزه سومی که ورود پیدا کردیم مسئله تجهیز و کمک به دیگر گروه‌های جهادی است و تشکیل حداقل ۱۰ گروه جهادی پیاده، آفرود، موتوری و ماشین آلات بوده که حوزه شهری و در حوزه روستایی محلات را ضدعفونی کردند.

وی با تاکید بر اینکه علاوه بر این در بحث توزیع بسته‌های غذایی و بهداشتی در قالب طرح مومنانه ورود پیدا کردیم و در این راستا ۳۱۳ پک غذایی شامل مرغ، برنج، ماکارانی، روغن، رب و … و ۳۱۳ پک بهداشتی شامل اسکاج، دستمال کاغذی، ژل دست و تمیز کننده سطوح و دستمال کاغذی توزیع شده است.

مسئول قرارگاه مردمی امام خامنه ای در خرم آباد گفت: در نیمه شعبان کاروان نشاط جشن نیمه شعبان را در راستای خدمت مومنانه با ارائه مولودی خوانی، نظافت معابر و ماشین آلات و تب سنجی و تقسیم و توزیع مواد غذایی و بهداشتی شکل گرفت.

طرح «اطعام مهدوی» در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود

خورشیدوند با بیان اینکه در بحث کمک مومنانه پیگیر طرح «اطعام مهدوی» هستیم و با همکاری کمیته امداد و خیرین برای نیازمندان از اول ماه مبارک رمضان تا پایان ماه مبارک هر شب افطار ۲۰۰۰ غذای گرم با رعایت پروتکل بهداشتی و نظارت مرکز بهداشت تهیه و توزیع کنیم، ادامه داد: قرارگاه امام خامنه ای فعالیت‌های زیادی انجام داده که عملیات پاکسازی در مناطق مختلف روستایی و شهری به صورت پلاک به پلاک در سطح منطقه کوی فلسطین، علی آباد، اسدآبادی، پاچنار، ۶۰ متری، ملک شیرآباد، کمالوند، مهدی آباد؛ حسن آباد و معابر اصلی از جمله این اقدامات است.

وی افزود: از دیگر فعالیت‌های این قرارگاه شناسایی فعالان فرهنگی هر منطقه است که با محوریت مسجد آغاز می‌کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توزیع 4 میلیون بسته معیشتی در کشور/ روزانه 4 میلیون ماسک تولید می‌شود

کمک ۸۰۰ میلیونی یک مسجد به نیازمندان

کمک ۲۵۰ میلیون تومانی بانک های گلستان در رزمایش ملی ایران همدل

0 نظر

ارسال نظر

capcha