تشکیل قرارگاه معنویت و سلامت در استان گلستان / استغاثه سراسری در شب نیمه شعبان به امام زمان(عج)

تشکیل قرارگاه معنویت و سلامت در استان گلستان / استغاثه سراسری در شب نیمه شعبان به امام زمان(عج)

به گزارش سراج24، سید محمد حسینی در هفتمین جلسه قرارگاه مردمی مدافعان سلامت استان گلستان با اشاره به اهمیت همبستگی و همدلی در جهت مقابله با این بیماری ویروسی افزود: هدف از فعالیت این گروه جهادی، مقابله و پیشگیری از گسترش شیوع ویروس کرونا است.

دبیرستاد مردمی قرارگاه مدافعان سلامت استان افزود: این قرارگاه با اجرای طرح محله محوری در گرگان و سایر شهرهای استان اقدام به ارائه خدمت به مردم استان نموده اند.

وی ادامه داد: گندزدایی و  ضدعفونی کردن معابر واماکن، تولید و توزیع ماسک،دستکش و مواد ضدعفونی کننده، فعالیت های فرهنگی،تبلیغی و رسانه ای، راه اندازی کارگاه های تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک، تهیه،بسته بندی و توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی از جمله کارهای انجام شده توسط قرارگاه مدافعان سلامت استان می باشد.

حسینی با اشاره به تهیه و توزیع غذای متبرک حضرتی با همکاری آستان قدس رضوی در بیمارستان های استان تصریح کرد: بیش از ۱۰۰هزار بسته اقلام بهداشتی و معیشتی در بین اقشار نیازمند و محروم استان توزیع گردید.

 وی افزود: با توجه به نزدیکی نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان برنامه های متعددی در حال تدارک میباشد.

حسینی اذعان کرد: نورافشانی و راه اندازی کاروان مهرمهدوی و اجرای برنامه های سرود زنده توسط ۳تیم در ۴۱ محله شهرستان گرگان در شب و روز نیمه شعبان از جمله اقدامات قرارگاه مدافعان سلامت استان میباشد.

وی اضافه کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده، موضوع تقویت معیشت اقشار آسیب پذیر در دستور کار قرارگاه قرار گرفت و لذا به توزیع بسته های معیشتی و بهداشتی اقدام نموده است.

دبیرستاد مردمی قرارگاه مدافعان سلامت استان به تشریح برنامه‌های نیمه شعبان پرداخت و افزود: ازجمله برنامه‌هایی که در نیمه شعبان امسال برگزار می‌شود، طرح ویژه استغاثه با عنوان "یا مهدی ادرکنی" است که این طرح رأس ساعت ۲۰ (۸ شب) نیمه شعبان همراه و همگام با تمامی منتظران آن حجت الهی در سرتاسر ایران اسلامی برگزار می‌شود.

دبیرستاد مردمی قرارگاه مدافعان سلامت گلستان ترویج فرهنگ مهدویت و آشنایی با سیره حضرت ولی‌عصر (عج) به‌خصوص در بین نسل جوان را محور برنامه‌های شعبانیه دانست و تصریح کرد: ترویج احیای شب نیمه شعبان در منازل به‌صورت خانوادگی و تشویق همگان به قرائت مناجات شعبانیه و آماده‌سازی نفوس برای تشرف به ضیافت الهی رمضان از دیگر محورهای برنامه‌های قرارگاه مدافعان سلامت محسوب می‌شود.

وی ضمن اشاره به رعایت موازین شرعی در تغسیل، کفن و دفن اموات ناشی ویروس کرونا و یا بیماری حاد تنفسی گفت: با پیگیری های انجام شده توسط نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان، بسیج طلاب و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در جهت کاهش الام و التیام غصه های خانواده های کرونایی،ضمن آرزوی سلامتی برای همه مبتلایان به کرونا، مسئله تغسیل، تکفین و تدوین متوفیان در استان توسط طلاب حهادی در حال انجام است.

حسینی افزود: قرارگاه سلامت معنوی با چهار هدف کمک به سلامت جامعه، کمک به بیماران در مراکز درمانی و ایجاد نشاط، تلاش برای کمک به خانواده های بیماران و متوفایان جهت روحیه دادن به آنها و همچنین حفظ حرمت مومنان متوفا با انجام مراحل شرعی کفن و دفن تشکیل شده است.

دبیر قرارگاه مدافعان سلامت استان گلستان در پایان ضمن تشکر فراوان از زحمات تمامی کادر زحمتکش نظام سلامت استان، پزشکان و پرستاران که قهرمانان سلامت استان هیستند و هم چنین آرزوهای سلامتی برای گروه های جهادی،مسئولین و مردم عزیز تصریح کرد: با یاری خدا کرونا را شکست می دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کمک مومنانه 15 میلیارد ریالی سمن‌های گلستان به نیازمندان

توزیع بیش از 35 هزار بسته معیشتی در گلستان

توزیع 300 هزار بسته معیشتی در آذربایجان شرقی

0 نظر

ارسال نظر

capcha