ایجاد پویش«حمایت از سالمندان» در اردبیل/ مهار تبعات اقتصادی و اجتماعی کرونا با رزمایش کمک مومنانه

 ایجاد پویش«حمایت از سالمندان» در اردبیل/ مهار تبعات اقتصادی و اجتماعی کرونا با رزمایش کمک مومنانه

به گزارش سراج24، محمد سیمزاری، مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل: نمایان شدن ایثار و فداکاری ملت بزرگ ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف و به‌خصوص در برهه کنونی کشور نشان دهنده اصالت و تمدن غنی ملت ایران است.

جلوه‌هایی از ایثار را می‌توان در بحث رسیدگی به افراد مسن و سال‌خورده در کشورمان مشاهده کرد که در حقیقت این قشر گنجینه‌ها و برکت زندگی هستند و در همین راستا پویشی تحت عنوان حمایت از سالمندان به‌عنوان گنجینه‌های زندگی راه افتاد و استقبال بسیار خوبی نیز از این پویش به‌عمل آمد.

به دستور مقام معظم رهبری رزمایش همدلی و کمک مومنانه در کشور به‌راه افتاده که امیدواریم با بهره‌مندی از این رزمایش، تبعات اجتماعی و اقتصادی کرونا در جامعه کنترل شود.

 در استان اردبیل نیز ستادی به دستور امام جمعه و استاندار تشکیل شده که این ستاد مدیریت تبعات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کرونا را برعهده دارد و یقیناً با همدلی به وجود آمده در بین مسؤولان، مردم و سایر نهادها، تبعات منفی این بیماری مهار خواهد شد.

 اولین اقدامات پس از شیوع این بیماری به پای کار آوردن سازمان‌های مردم نهاد بود که در کنار این موضوع فراخوانی برای جذب نیروهای داوطلب در راستای کمک به مقابله با شیوع کرونا ویروس صادر شد و در نهایت پس از ساماندهی این نیروها در بخش‌های مختلف به کار گرفته شدند.بخشی ازفعالیت‌ها مرتبط با فضای مجازی بود که سعی کردیم این فضا را در زمان کنونی فعال‌تر کنیم تا بتوانیم پیام‌هایی را با موضوع‌های مختلف از طریق فضای مجازی به اشتراک بگذاریم.

 در همین راستا گروه‌های متعددی در شبکه‌های اجتماعی داخلی ایجاد شد و توانستیم از این طریق با بیش از ۳۰۰ هزار نفر ارتباط مستقیم برقرار کنیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توزیع ۲۶هزار بسته معیشتی در استان اردبیل

توزیع ۶۰۰ بسته‌ نوشت‌افزار در استان اردبیل

آغاز سومین رزمایش همدلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد

0 نظر

ارسال نظر

capcha