دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام:

مأموریت قرارگاه مدافعان سلامت مبارزه با کرونا و فضاسازی برای جریان پسا کرونا است

 مأموریت قرارگاه مدافعان سلامت مبارزه با کرونا و فضاسازی برای جریان پسا کرونا است

به گزارش سراج24، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بازدید از قرارگاه مدافعان سلامت تهران ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد داوطلبان و فعالان حوزه سلامت افزود: بستر اصلی جهاد صرفا جبهه نبرد نیست، این است که بتوانیم در تمامی لحظات و بحران‌ها در کنار مردم باشیم و فعالیت اصلی قرارگاه مدافعان سلامت نیز مبارزه با کرونا و فضاسازی برای جریان پسا کرونایی می‌باشد که بسیار مورد اهمیت است.

وی در ادامه افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس شکل گیری سپاه بر اساس همین رویه بوده است که توانسته در تمامی بحران ها مدیریت های واحد و مناسبی داشته باشد و این مدل بسیج مردمی و مدیریت قرارگاهی از ابزارهای خوبی برای مدیریت بحران در تمام دوران هاست.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در رابطه با نقش اخلاق و رویه جهادی در جامعه خاطر نشان کرد: بسیج مردمی و فضای جهادی از عمده ترین مسائلی است که می تواند ما را در برابر مشکلات و تهدیدها کمک کند و این ایستادگی باعث ایجاد فرصت ها می‌شود اما باید از این فرصت سازی بصورت مطلوب بهره برداری شود.

رضایی ضمن اشاره به مساله شیوع  کرونا تصریح کرد: بایدحداکثر فرصت سازی در این حوزه شکل گیرد، کرونا نشان داد کشورهای جهان خلأهای زیادی دارند که جمهوری اسلامی هم باید روی ریل گذاری خودش که امام و شهدا برایمان ترسیم کرده اند، حرکت کند.

وی افزود: دو رکن اساسی که در کشور وجود دارد مردمی کردن امور و الهی کردن کشور است و هر زمانی از این اصول فاصله بگیریم ضرر می‌کنیم که این موضوع را می‌توانیم در کشورهای سرمایه داری یه خوبی بررسی کنیم، تمدن غربی به دلیل بنگاه داری و صرف فعالیت های فناورانه و عدم توجه به حضور مردم و معنویات الهی باعث تنهایی انسان در غرب شده است.

محسن رضایی افزود: پس از کرونا قدرت از غرب به شرق خواهد رفت و کشورهای غربی به کشورهای مشترک المنافع تبدیل خواهند شد و قدرت واحدی نخواهند داشت.

رضایی در پایان با اشاره به اینکه نمی شود کشور را با نگاه بنگاه داری و سیاست های غربی و حزبی اداره کرد، یادآور شد: کشورها نمی‌توانند پس از کرونا کمک رسان انسان باشند در صورتی که مهمترین نیاز انسان ها در عصر جدید انتظار و مهدویت است.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

کادر پزشکی در دوران کرونا مجاهدانه از جان مردم دفاع کرد

شورای‌عالی انقلاب نقش‌آفرینی موثرتری در تقویت بنیان‌های آموزشی کشور ایفا کند

ضرورت تزریق دو دز واکسن و آزمایش منفی کرونا برای زایران اربعین حسینی(ع)

0 نظر

ارسال نظر

capcha