لشکر خوبان در جنگ با کرونا/ دیروز صدام؛ امروز کرونا

لشکر خوبان در جنگ با کرونا/ دیروز صدام؛ امروز کرونا

به گزارش سراج24، در اوضاع کرونایی این ایام اگر مسیرتان به قرارگاه جهادی امام حسنی‌ها(ع) در خیابان شهید مدنی افتاد و سری به آن‌ها بزنید متوجه حال و هوای خاص آن‌جا که یادآور روزهای هشت سال دفاع مقدس است می‌شوید. روزهای نه چندان دوری که مساجد، حسینیه‌ها و خانه معتمدان محله‌ها پایگاه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای اعزام به جبهه شده بود. اتحاد و یکپارچگی امروز مردم برای کسانی که آن‌ روزها را دیده‌اند یادآور روزهای جنگ، جبهه و دفاع مقدس است. به قول مو سپیدکرده‌های آن دوران دیروز صدام حمله کرد و امروز ویروس کرونا در مقابل ما صف‌آرایی کرده است. اما مردم مسلمان و انقلابی همیشه پشت هم هستند و همدیگر را تنها نمی‌گذارند.

یکدلی و مهربانی میان برادران بسیجی قرارگاه جهادی امام حسنی‌ها(ع) در مسجد امام حسن مجتبی(ع) خیابان شهید مدنی محله نظام آباد موج می‌زند.  

از هیچ کمکی دریغ نمی‌کنیم

فکر و ذکر مردان جهادی قرارگاه امام حسنی‌ها(ع) در کمک به هموطنان و کادر درمانی برای شکست ویروس کرونا خلاصه می‌شود. همه فارغ از پست و مقام اجتماعی و دنیایی آمده‌اند تا این مهمان ناخوانده را به زانو درآورند.

«یحیی شیری» فرمانده قرارگاه جهادی امام حسنی‌ها(ع) درباره فعالیت‌هایی که در اینجا اتفاق می‌افتد، توضیح می‌دهد: «برای آن دسته از مردم که از خانه بیرون نمی‌آیند مایحتاج شان را تهیه می‌کنیم و درب منزل تحویل می‌دهیم. محلول‌های ضدعفونی را خودمان تولید می‌کنیم و به طور رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد. هر شب معابر محله را با بیش از ۲ هزار لیتر محلول، ضدعفونی و گندزدایی می‌کنیم.»

وی به ایجاد تونل ضدعفونی خودروها در مقابل قرارگاه اشاره کرده و ادامه می‌دهد:« هر روز ۲۰ هزار ماسک ۳ لایه یکبارمصرف همچنین ۵ هزار ماسک ۵ لایه فیلتردار را تولید و در اختیار مردم و کادر درمانی قرار داده می‌شود.»

فرمانده قرارگاه جهادی امام حسنی‌ها(ع) یکی از وظایفی که برای خودشان در این روزها تعریف کرده‌اند را خدمت به کادر درمانی می‌داند و می‌گوید: با تهیه آب هویج و ارسال آن به مراکز درمانی تلاش می‌کنیم کمک حال مدافعان سلامت باشیم. همچنین به مردم هم خدمات درمانی از جمله سنجش تب و اندازه‌گیری میزان اکسیژن را هم ارائه می‌شود. وعده‌های غذایی جهادگرانی که در قرارگاه فعالیت می‌کنند در همین جا طبخ می‌شود تا از سلامت آن اطمینان داشته باشیم.»

شیری با بیان اینکه کارهای جهادی را از ۱۵ روز پیش شروع کردیم و به مردم قول می‌دهیم که تا شکست کامل کرونا در کنارشان باشیم، ادامه می‌دهد: «البته برای پاسخ به شبهات دشمنان انقلاب و کسانی که در شبکه‌های اجتماعی شایعه‌پراکنی می‌کنند هم برنامه داریم و سعی می‌کنیم تا تلاش‌های جهادگران را در این روزها از طریق شبکه‌های اجتماعی که مخاطبان زیادی هم دارند منعکس کنیم.»

دیروز صدام؛ امروز کرونا

داخل قرارگاه شور و شوق خاصی بر پا است. اینجا دکتر، مهندس، کاسب و دانش‌آموز  و کوچک و بزرگ هیچ فرقی با همدیگر ندارند و همه برای خدمت به مردم آمده‌اند و تا شکست کامل ویروس کرونا صحنه را خالی نخواهند کرد. با اینکه بعضی از خدمتگذاران قرارگاه ساعت‌ها بی‌وقفه کار کرده‌اند اما در چهره هیچ‌کدام از آن‌ها نشانی از خستگی دیده نمی‌شود و شاداب و با علاقه هرکس در گوشه‌ای از کار به عشق امام حسن(ع) و مردم سهیم است.

«حسین» مشغول بسته‌بندی کردن محلول‌های ضدعفونی کننده است و خنده از صورتش محو نمی‌شود. او می‌گوید: «وقتی صدام به کشور حمله کرد به سن قانونی نرسیده بودم اما با دستکاری کردن شناسنامه هر طور شده خودم را به جبهه رساندم. دیروز صدام حمله کرد و امروز ویروس کرونا. اما همانطور که این مردم ۸ سال در برابر دشمن ایستادند حالا هم در کنار یکدیگر در یک جبهه در مقابل دشمنی که ظاهرش عوض شده از هم دفاع می‌کنند.»

مهربانی مردم، انرژی بخش است

اینطور که پیدا است مردم همراهی خوبی با جهادگران قرارگاه امام حسنی‌ها(ع) داشته‌اند. موضوعی که باعث شده برادران بسیجی انرژی بیشتری برای ادامه کار بگیرند و خستگی برای آن‌ها بی‌معنی شود.

شیری در این باره می‌گوید: «برخورد خوب و پر مهر مردم با خدمتگزاران خود در این قرارگاه برای ما بسیار ارزشمند است. وقتی برای ضدعفونی کردن معابر و خانه مردم می‌رویم آن‌ها با اطمینان کامل ما را به حریم خانه‌هایشان راه می‌دهند. همین اطمینان مردم انرژی ما را برای ادامه کار چند برابر می‌کند. وقتی پیرمردی به ما یک «خدا قوت» ساده می‌گوید خستگی را فراموش می‌کنیم و سراسر انگیزه می‌شویم.»

وی به صحبت‌هایش این‌طور اضافه می‌کند: «ما بیشتر از خودمان به فکر مردم هستیم. مردم مطمئن باشند که تا زمان شکست ویروس منحوس کرونا در کنارشان هستیم.»

به لطف خدا کرونا را شکست می‌دهیم

در قرارگاه جهادی امام حسنی‌ها ۵۰ نفر مشغول فعالیت هستند. جالب اینجاست که بین آنها از پیرمرد ۶۵ ساله تا نوجوان ۱۰ سال دیده می‌شود که در کنار هم با رعایت کامل اصول بهداشتی و احترام کار می‌کنند. همه آن‌ها با همدیگر هم قسم شده‌اند که تا شکست کامل ویروس کرونا از پا ننشینند.

پیرمرد ۶۲ ساله‌ای که همه او را حاج «محمد» صدا می‌زنند و با موی سر و محاسنی سفید شده مشغول گرفتن آب هویج است که می‌گوید: «مردم بدانند آن‌ها را تنها نمی‌گذاریم و شک ندارم که به لطف خدا کرونا را شکست می‌دهیم و این روزها هم مثل بسیاری از سختی‌ها می‌گذرد.»

«یاسر» نوجوان ۱۱ ساله‌ای که به قول معروف هنوز پشت لبش سبز نشده در کنار حاج محمد نشسته و به او کمک می‌کند. یاسر در ادامه صحبت‌های حاج محمد اینگونه بیان می‌کند: «از کار کردن در این محیط که مهربانی در آن موج می‌زند خسته نمی‌شوم. از خدا می‌خواهم هر چه زودتر شر این ویروس را از سرمان کم کند.»

توزیع رایگان و ۲۴ ساعته ضدعفونی کننده

این روزها تانکر بزرگی در مقابل مسجد امام حسن مجتبی(ع) قرار دارد که داخل آن پر از محلول ضدعفونی کننده است.

فرمانده قرارگاه جهادی تشریح می‌کند: «مردم می‌توانند در هر ساعت که تمایل داشتند از تانکر مقابل مسجد به هر مقدار که نیاز دارند محلول ضدعفونی کننده بردارند. استفاده از محلول ضدعفونی کننده موجود در این تانکر رایگان است و به طور سیار هم برادران بسیجی در نقاط مختلف گشت می‌زنند و هرکس درخواست محلول ضدعفونی کننده داشته باشد به او ارائه می‌دهند.»  

ارتباط با قرارگاه

برای ارتباط با قرارگاه جهادی امام حسنی‌ها(ع) کافی است نشانی اینترنتی emamhasaniha@ را در شبکه‌های اجتماعی جست‌وجو کنید. از این طریق می‌توانید با مسؤولان این قرارگاه جهادی بی واسطه در ارتباط باشید یا اینکه از نیازمندی‌های طرح‌های جهادی که برای مبارزه با ویروس کرونا اجرا می‌شود با خبر می‌شوید و خلاصه برای گذر از این بحران هرکس هر قدمی می‌تواند باید بردارد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

توزیع 33 هزار بسته معیشتی در رزمایش همدلی

توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی در پردیس

پویش مردمی "یا ساقی العطاشا ۲" جهت آب‌ رسانی به ساکنان روستاهای سیستان و بلوچستان

0 نظر

ارسال نظر

capcha