۹ هزار نیازمند تحت حمایت مساجد جنوب شرق تهران

 ۹ هزار نیازمند تحت حمایت مساجد جنوب شرق تهران

به گرارش سراج24، حجت‌الاسلام مهدی معراجی، مدیر ناحیه شهید محلاتی مرکز رسیدگی به امور مساجد اظهار داشت: این ناحیه در مناطق ۱۴ و ۱۵ در جنوب شرق تهران قرار دارد که دارای ۱۷۸ مسجد فعال است.

وی افزود: این مساجد با شیوع ویروس کرونا در حوزه‌های مختلف شروع به خدمت‌رسانی کردند که در مجموع ۴۰ مسجد به تولید ماسک پرداخته‌اند، ۵ مسجد کاملاً به شکل کارگاه تولید ماسک، گان و شیلد درآمدند و چندین مسجد نیز در حوزه تولید آبمیوه اقدام کرده‌اند.

معراجی ادامه داد: جوانان بسیجی قریب ۹۰ درصد مساجد این ناحیه، هر شب سطوح عمومی و معابر را ضدعفونی می‌کنند.

مدیر ناحیه شهید محلاتی مرکز رسیدگی به امور مساجد افزود: پس از بیانات مقام معظم رهبری و توصیه ایشان به رزمایش همدلی و کمک مومنانه در آستانه ماه رمضان، مساجد این ناحیه همچون گذشته فعال شده‌اند. این مساجد از قبل حدود ۹ هزار خانواده نیازمند منطقه و اطراف را زیرپوشش دارند که در بازه‌های زمانی مختلف سال، سبد کالا به آنان اختصاص می‌دهند و کمک‌های مالی، معیشتی و درمانی بسیاری نیز به آنان دارند.

وی گفت: بسیاری از مساجد این ناحیه، در زمینه تأمین جهیزیه دختران این خانواده‌ها فعال هستند.

معراجی گفت: پس از بیانات مقام معظم رهبری، شناسایی خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا نیز در دستور کار قرار گرفته تا در آستانه ماه رمضان علاوه بر ۹ هزار خانواده قبلی با کمک خیریه و نمازگزاران به آنان نیز کمک‌رسانی شود.

مدیر ناحیه شهید محلاتی مرکز رسیدگی به امور مساجد در پایان خاطرنشان کرد: مساجد همواره در امر کمک‌رسانی به مردم پیشگام بودند و با توجه به اعتماد مردم، با جذب کمک‌های آن گره‌گشای زندگی نیازمندان بوده‌اند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط

آغاز سومین رزمایش همدلی بسیج اساتید دانشگاه آزاد

کمک ۵۴۰ میلیارد تومانی مردم در «رزمایش همدلی»

درخشش دانش بنیان‌ها در رزمایش همدلی

0 نظر

ارسال نظر

capcha